Agnieszka

Imieniny: 21.01. 05.02. 06.03. 20.04. 18.11

Agnieszka, po łacinie Agnes, pochodzi od greckiego słowa „hagn” czyli „czysta, nieskalana”. Poprzez różne skojarzenia imię to łączy się z ideą początku, zaczynania.

Ludziom znającym łacinę imię Agnes przypominało słowo „agnus”, czyli „baranek”, a znak Barana jest pierwszym wiosennym znakiem zodiaku, znakiem odrodzenia życiodajnej siły Słońca.

Jest niezależna, a jednocześnie bardzo rodzinna i wrażliwa. W życiu
kieruje się zasadami, których nigdy nie złamie. Jest uczciwa, szczera i
odpowiedzialna. Nie lubi ludzi, którzy nie szanują innych i dbają tylko
o własne interesy. Bardzo zależy jej na miłości i dla niej jest w
stanie poświęcić wszystko.

Imię Agnieszka jest u nas chętnie nadawane, ponieważ od razu ma formę zdrobniałą, pieszczotliwą, czyli szczególnie nadaje się dla dzieci. Ta zdrobniała forma imienia nie powinna jednak nikogo mylić! Prawie zawsze okazuje się, że dziewczynka, którą nazwaliśmy Agnieszką, jest nad wiek samodzielna, nie daje się urabiać i pokazuje swoje pazurki. Agnieszki wcześnie potrafią zapewnić sobie niezależność. Często już jako nastolatki stają się faktyczną głową rodziny, a przynajmniej rodzice muszą się liczyć z ich zdaniem.

Młode Agnieszki szybko wchodzą w świat dorosłych i znajdują dla siebie pole do popisu, na którym mogą być pierwsze i najlepsze. Siła charakteru, niezależność, otwarty umysł, rozsądek i zawodowa sprawność – wszystko to jednak wcale nie przeszkadza Agnieszkom w byciu kobietą. Kiedy trzeba, potrafią być prawdziwą ozdobą tego niedoskonałego świata. Agnieszki, zgodnie z magią swojego imienia, długo zachowują młodość, świeżość i ciekawość świata. W wieku dojrzałym mogą być wzięte za koleżanki swoich córek!

Znak zodiaku najbardziej zgodny z charakterem tego imienia to Wodnik. Wodnik, jak typowa Agnieszka, ma silny charakter, ale nie narzuca się innym i czyni swoje bez zbędnego hałasu. Drugim znakiem Agnieszki jest pierwszy znak wiosny, Baran. Również Ryby, Lew, Strzelec, Bliźnięta i Waga, to znaki, którym bez przeszkód można nadać to imię. W przypadku pozostałych znaków imię Agnieszka może pełnić role „pedagogiczną”: uczyć młode istoty pogody ducha i optymizmu.