Żółty

Pobudza umysł, wspomaga proces uczenia się i dążenie do sukcesów. Stosowany w sprawach nauki, intelektu. Ochrania podczas podróży, ruchu, działania. Pomocny w czasie ważnych rozmów oraz przy zawieraniu umów i kontraktów. Pomaga odzyskać pamięć.

Żółte świece wywołują odprężenie. Żółty uznawany jest za kolor stymulujący i podnoszący na duchu. Pomocny w rozpraszaniu niepokoi i leczeniu zaparć, cukrzycy, zgagi, niestrawności, skurczy menstrualnych i stanów skórnych.

Kolor żółty przywodzi na myśl pożółkłe karty mądrych ksiąg. To wiedza i intelektualny przebłysk, to kolor oświecenia. Z żółtej barwy emanuje blask, radość, optymizm. A także potrzeba podzielenia się radością z innymi, potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem, wymiany informacji i nabytej wiedzy.

W negatywnym wydaniu barwę tę ubierają osoby, których komunikacja z innymi jest zakłócona, którzy nie potrafią otwarcie mówić o swoich problemach lub mówią dużo i o wszystkim, tylko nie o sobie. Bywa i tak, że chociaż wyraźnie sygnalizują, co ich boli, czują się nie rozumiani przez innych. Ubranie żółtego koloru jest szczególnie pomocne wtedy, kiedy musimy nareszcie dogadać się z kimś w istotnej dla nas sprawie. Wibracja tej barwy sprawia, że naszemu rozmówcy nie uda się wywinąć od zasadniczej rozmowy. Jest to barwa korzystna do prowadzenia wykładów, zdawania egzaminów ustnych i wszelkich handlowych negocjacji.