Skorpion 24 X – 21 XI

Planeta Mars wpływa niezwykle mocno na charaktery osób urodzonych we wtorki. Mars bowiem, uważany jest za planetę nerwów czyli wojen, dlatego tak mocno oddziaływuje na ludzi. I choć osoby urodzone pod jego znakiem są w zasadzie dobre, przyjemne i mile, to jednak w życiu zdradzają duże podenerwowanie. Nieraz mają dość duże trudności w nauce i wykonywaniu zawodu. Lubią osiągać wysokie zarobki albowiem kochają luksusowe życie. Bywa tak, że niektórzy – szanując się – sporo oszczędzają na starość. Ich majątek nie zawsze trafia w dobre i godne ręce.

Żywioł/Trygon: Woda
Znak: Ogon skorpiona
Kwadron: Stały
Słowo kluczowe: Moc.
Planeta władająca: Pluton – w mitologii rządził światem podziemnym. Pluton wzmacnia odwagę, wytrwałość, regenerację, siłę przebicia, ale również powoduje przemoc, obsesję, izolację, bezwzględność, niszczenie.
Szczęśliwy dzień: Wtorek.
Kolory: szkarłat, burgund, kasztan, szary, czarny.
Kamienie: topaz, granat, ametyst, onyks.
Metal: żelazo.
Rośliny i zapachy: wrzosiec, tuberoza, żarnowiec, lippia.
Cechy pozytywne: spostrzegawczy, idealista, silny, badawczy, przenikliwy, zdecydowany, umotywowany, zaradny, żarliwy, świadomy.
Cechy negatywne: bezwzględny, gwałtowny, nerwowy, nietolerancyjny, despotyczny, ostry, zazdrosny, zawzięty, tajemniczy.
Motto: Ja pożądam.

Skorpiony są pełne sprzeczności, zawierając w sobie wszystkie najlepsze i najgorsze cechy, jakie może zawierać ludzka natura. Mają bardzo filozoficzne podejście do życia i mogą być zarówno osobami bardzo religijnymi jak i okultystami. Poza tym mają bardzo rozwiniętą intuicję, swoisty szósty zmysł, który podpowiada im co się stanie zanim to jeszcze nastąpi. Skorpion to znak narodzin, seksu, śmierci i odrodzenia, wszystkiego tego co jest połączeniem ludzkiego umysłu z tajemnicą.

Skorpiony mają często niezwykle skomplikowane relacje z innymi ludźmi. Potrafią być jednocześnie szczodre i kochające, gwałtowne i nieprzewidywalne. Są lojalne wobec przyjaciół, natomiast są również niezwykle zazdrosne i żądne posiadania. Mogą mieć wszystko albo nic, żadne kompromisy i pośrednie wyjścia nie wchodzą w grę.

Skorpiony są pamiętliwe w pozytywnym i negatywnym znaczeniu tego słowa – pamiętają wszystkie uprzejmości i nieuprzejmości. Gdy ktoś zrobi Skorpionowi jakieś świństwo, ten może czekać wiele lat na odpowiedni moment, aby się zrewanżować, dlatego lepiej nie mieć w nim wroga.
Osoby spod tego znaku lubią współzawodnictwo, zbierają informacje, żeby potem umiejętnie je wykorzystać. Mają zdolność adaptacji do nowych sytuacji, potrafią błyskawicznie skierować swoją energię w nowe kierunki, rozpocząć nową karierę lub po prostu się przekwalifikować. Przeciwności ich nie zniechęcają a wzmacniają. Cenią pieniądze i wiedzą, jak je umiejętnie wydać.

Lubią dominować i robią to zawsze, ilekroć im ktoś na to pozwoli. Z natury są nieufne, jednak gdy się do kogoś przekonają ich miłość lub sympatia jest szczera i głęboka. Ich uczucia zawsze są silne, niezależnie czy będzie to miłość, czy nienawiść. Angażują się w pracę, związki, hobby – przeżywają intensywnie i żyją z pasją.

SKORPION, CZYLI NAMIĘTNOŚĆ I ŻĄDZE
Jest coś z tego jesiennego nastroju w ludziach urodzonych w znaku Skorpiona, ich smutek, tajemniczość i izolacja, pragnienie osiągnięcia wewnętrznego spokoju, nieźle odpowiada czasowi schyłkowemu w przyrodzie.

Skorpion jest drugim obok Raka i Ryb przedstawicielem żywiołu wody w astrologicznej systematyce. Woda wiąże się z emocjami, uczuciami, wrażliwością, intuicją, zdolnościami jasnowidzenia, pasjami, cierpieniem, melancholią i samotnością. Skorpion przejawia jednak najwyższą aktywność i siłę spośród innych znaków wodnych. W dawnej astrologii fazą tą opiekował się Mars, rządzący znakiem Barana. To jednakże co różni waleczność i siłę obu znaków, to inne podejście do walki. Baran lubi atakować w otwartym polu i lubi widzieć swojego przeciwnika. Skorpion prowadzi zupełnie innego rodzaju wojnę. Stara się osaczyć przeciwnika, podstępnie go podchodzi, męczy psychicznie, czasem i znęcając się nad nim. Kiedy wróg jest już dostatecznie wykończony, atakuje bez ostrzeżenia, bez litości, czasem anonimowo. Jego sztuka walki to partyzantka. Lecz gdy jest zagrożony i osaczony, potrafi dokonać samozniszczenia.
Tak jak prawdziwy skorpion, wbijając sobie żądło w kark popełnia samobójstwo.

Skorpion doświadcza tylko uczuć skrajnych. Albo kogoś kocha do szaleństwa, albo nienawidzi. Nie zna stanów pośrednich. Potrafi być bardzo gorący, albo lodowaty. Obojętny-nigdy. Skorpiona pochłaniają namiętności i żądze. Głęboko kocha i równie namiętnie pragnie być kochanym. Choć w miłości i uczuciach przechodzi wszelkie możliwe stany: od skrajnej nienawiści, do szaleńczego zniewolenia. Jedną z największych pasji Skorpiona jest seks. Dlatego uważany jest za najlepszego kochanka zodiaku. Przejawia jednakże skłonności do przeróżnych perwersji, a czasem i sadyzmu.

Skorpiona pasjonują rzeczy ostateczne: śmierć i życie po życiu, fascynuje się parapsychologią, a zwłaszcza metodami wpływania na podświadomość i może niezbyt etycznymi praktykami manipulowania ludźmi w celu wywierania na nich presji równoznacznej z hipnotyzowaniem. Skorpion uwielbia penetrować zakazane tematy i dziedziny życia. Poszukując w życiu mocnych wrażeń często ociera się o półświatek, narkotyki. Zdarzają mu się zamiłowania do tworzenia nieformalnych, quasi przestępczych środowisk o charakterze gangsterskim, lub mafijnym.

Ale Skorpion przejawia także cechy konstruktywne: jest niezwykle odporny na przeciążenia fizyczne i psychiczne. Posiada zdolności samoregeneracji z najcięższych nawet chorób. Jak mitologiczny Feniks odradza się z popiołów, czyli z kryzysów i beznadziei. Jego psychika to bardzo niestabilny obszar. Skorpion na zewnątrz zdaje się być spokojny i opanowany, natomiast w środku przechodzić może straszliwe burze. Posiada skłonność do maksymalizowania swoich przeżyć psychicznych. Dlatego niejednokrotnie dąży do najgłębszych emocji i uczuć. Często tworzy w swoim umyśle istne piekło, by poczuć, że żyje. W skrajnych przypadkach niestabilna psychika Skorpiona może go zaprowadzić do szpitala psychiatrycznego, gdyż przejawia skłonności do psychoz i paranoi.

Skorpion powinien uczyć się sztuki przebaczania i odpuszczania win, gdyż to właśnie jemu jest najtrudniej zapomnieć o urazach, które może pamiętać dziesiątki lat. A to właśnie te głęboko skryte rany są przyczyną jego skłonności do nowotworów, jako efektu bardzo długo chowanej urazy emocjonalnej, której jego podświadomość nie chce się pozbyć. Powinien dążyć do szukania wewnętrznego spokoju w psychoterapii i medytacji, jodze i tai-chi. Powinien także nauczyć się wyrażać swoje uczucia i nie ukrywać ich tak szczelnie, co niewątpliwie jest głównym problemem jego życia.

Związki uczuciowe Skorpion powinien realizować z przedstawicielami żywiołu pokrewnego i swoim własnym. Związki z Rybami i Rakami mogą być udane, ale sporo w nich będzie niedopowiedzeń, tajemnic, alienacji, a czasem zbytniego uzależnienia. Z innymi Skorpionami związki są dość ryzykowne ze względu na niebezpieczeństwo wzajemnej podejrzliwości, chęci rywalizowania a czasem morderczej walki. Bardzo trudne, choć możliwe są relacje z Lwem i Wodnikiem.Ten pierwszy będzie chciał wyrażać spontanicznie swoje uczucia, czego Skorpion nie lubi. Wodnik zaś będzie ostro sprzeciwiał się skłonnościom Skorpiona do manipulowania i podporządkowywania. Brak wzajemnego zrozumienia towarzyszyć może Skorpionowi w relacjach z Baranem i Bliźniętami, podobnie też z Wagą i Strzelcem. Bardzo udane są związki z Pannami i Koziorożcami, które świetnie dogadują się ze Skorpionem w temacie: dyscyplina, reguły, zasady, dyskrecja. Opozycyjny Byk jest jakby młodszą „wersją” Skorpiona, gdyż także lubi ukrywać i chomikować wszelkie dobra. Jest równie zachowawczy i dyskretny, ale czasem może dochodzić między nimi do ciężkich starć, gdyż oba znaki należą do jakości stałych, a więc nie skłonnych do kompromisów i ugód.

Skorpion jest jednym trzech znaków żywiołu Wody. Ale w przeciwieństwie do znaku Raka, którego modelem są stworzenia osiadłe na dnie stawu i morza i w to dno wczepione, modelem dla Skorpiona są swobodnie pływające drapieżniki, stale w ruchu i wciąz czujne, jak makrele, rekiny i mątwy.

Przewagą Skorpionów nad innymi jest ich wyostrzona intuicja, która pozwala im przewiercać wzrokiem i prześwietlać innych ludzi paroma celnymi pytaniami. Wielu ludzi w towarzystwie Skorpionów czuje się nieswojo, tak jakby przedstawiciele z tego znaku znali wszystkie ich tajemnice; rozmawiając zaś ze Skorpionami mówią im (chociaż nie chcą!) wszystko to, co woleliby ukryć.

Znakowi Skorpiona podlega też medycyna, a szczególnie chirurgia, jako że jest to walka (często krwawa!) z ukrytymi wrogami podstępnie i w niewidoczny sposób atakującymi ludzki organizm.
W astrologii medycznej znakowi Skorpiona podlegają narządy płciowe i odbyt.

Bardzo często ludzie spod Skorpiona przyrzekają komuś cos, a danej obietnicy nie dotrzymują. Nie liczą się poważnie z własnym słowem danym komuś. Jakże często upajają się pochwałami, rozkoszują się w pochlebstwie. Zbyt wysokie mniemanie o sobie przysparza im wielu rozczarowań. nie umieją uderzyć się w piersi i przyznać się do popełnionego błędu. Zarozumiałość widać u nich na każdym kroku.

Kobiety spod znaku Skorpiona są niestałe, lubią kokietować mężczyzn, zwodzić, rzucać przyrzeczenia na wiatr, dawać słowa bez pokrycia. Postępują bez ambicji, są niekonsekwentne, Pomimo to, są w małżeństwie przykładnymi żonami, umiejętnie prowadzą dom, zarządzają dobrze majątkiem, dbają o męża i dzieci. Charaktery kobiet Skorpionów są niezwykle rozchwiane.

Mężczyźni spod Skorpiona są samolubami, nie umieją współżyć w towarzystwie, nie maja przyjaciół. Są tak dumni z siebie, swoich osiągnięć, są tak zarozumiali, że aż nietolerancyjni w stosunku do osób mniej zaradnych. Ciągle udaje im się lawirowanie pomiędzy prawdą a plotką, dobrem i złem, kłamstwem i prawdą, ale z reguły są kłamcami. Są także skryci, zawzięci, gadatliwi i chętnie o drugich plotkujący. W związku małżeńskim są trudni, gdyż chcą być zawsze i wszędzie na najwyższym szczeblu. Panem domu jest mężczyzna spod Skorpiona. Rodzinie poświęcają wiele czasu, skłonni są oddać dzieciom wszystkie swoje siły i dorobek całego życia. Najlepsze i najtrafniejsze połączenie jest wtedy, gdy występuje zgodność charakterów. Dlatego związek osób spod znaku Skorpiona jest najlepszym wyjściem. A wiec Skorpion ze Skorpionem i z nikim innym.

Porady dla urodzonych pod znakiem Skorpiona: Osoby spod znaku Skorpiona nie powinny sposobić się do rządzenia lub kierowania ludźmi – mają bowiem zbyt wiele wad, by mogli je opanować. Nie nadają się także na przywódców duchowy-ch. Muszą natomiast wiele pracować nad sobą, by nie popaść w konflikt z otoczeniem. Powinni opanować swoją zawziętość, nie uzewnętrzniać swoich nerwów. Skorpiony więcej mają koło siebie wrogów niż przyjaciół, dlatego muszą postępować w życiu bardzo taktownie. Takie postępowanie ułatwi im także osiągnięcie dużych korzyści w handlu, do którego mają niezwykle predyspozycje. Nie powinni kierować się byle niepowodzeniem, bowiem ryzyko, które cechuje ich w życiu, w konsekwencji zawsze doprowadzi do pozytywnego rezultatu. Finałem niepowodzenia w przypadku Skorpiona jest sukces.

Skorpion pamięć ma nie lada,
Przy tym głową nieźle włada,
Ale bywa nieżyczliwy
I okropnie pamiętliwy!

A gdy już do celu zmierza,
Ustępować nie zamierza.
Sieje przy tym straszny zamęt,
Bo ma wielki temperament!