Rubin 3 IV – 22 IV

Rubin to silna indywidualność, ale… raczej mało sympatyczna. Jest zdecydowany, twardy i despotyczny, jeśli coś postanowi, „po trupach” dąży do celu. Rubin nie zastanawia się, czy działa cudzym kosztem, czy wyrządza komuś krzywdę. On idzie do przodu jak czołg, ściśle wytyczoną przez siebie drogą i nie cofa się przed niczym.

W najgroźniejszych sytuacjach nie traci głowy, zawsze opanowany opracowuje dalszy plan bitwy. Dla wszystkich Rubinów wspólna jest metoda działania, tylko różne są cele. Jedni poświęcają wszystko dla sławy, inni dla władzy, a jeszcze inni kochają pieniądze. Ci ostatni gromadzą każdy grosz aż do skąpstwa, przy tym niezbyt istotne jest źródło pieniędzy – byle tylko nie wysychało. Rubiny potrafią robić doskonałe interesy, mniej lub bardziej uczciwe. Można powiedzieć, że same wchodzą im w ręce najdziwniejsze okazje zarobienia pokaźnej gotówki. Rubin jest ekspansywny, energiczny, lubi wysuwać się na czoło grupy i podporządkować sobie otoczenie. Przy tym nie jest dla swych podwładnych troskliwym ojcem, a raczej groźnym tyranem.

Nawet jeśli śpieszy z pomocą, to tylko tym, którzy uznają jego wyższość. Jeżeli zwrócimy się z prośbą o pomoc do przedstawiciela tego znaku, najpierw musimy wysłuchać ostrej krytyki naszego postępowania, potem pokaźnej dawki dobrych rad, które Rubin ma przygotowane na każdą okazję. Następnie trzeba zgodzić się z przedmówcą, przyznać się do winy, a wówczas już bardzo chętnie pomoże, poświęcając swój wolny czas. Oddając mu sprawiedliwość trzeba przyznać, że bardzo często ma rację, a jego rady są zazwyczaj rozsądne i praktyczne. Rubin doskonale radzi sobie w codziennym życiu, jest bardzo pracowity, trzeźwo patrzy na świat i nigdy nie czeka na cud.

Natura obdarza ten znak rozmaitymi talentami, dając zawsze zdolności organizacyjne i umiejętność kierowania ludźmi. Rubinowi trudno zaimponować, od dzieciństwa jest nieposłuszny , egoistyczny i odważny. Rzadko spotykamy w tym znaku zapalonych podróżników. Rubin raczej niechętnie wyrusza z domu, gdyż łatwo przywiązuje się do rodzinnych stron. Jednak propozycja intratnej posady lub znacznie lepszego mieszkania przypina mu skrzydła do ramion, szybko pakuje walizki i odjeżdża nawet bardzo daleko. Nie ogląda się za siebie i nie wspomina, gdyż obcy mu sentymentalizm. Potrafi sobie wytłumaczyć, że to było najlepsze wyjście!

Kobiety urodzone w tym znaku są ambitne i nieustępliwe, mądrze kierują domownikami i nie potrzebują opieki. Rubin jest niezbyt uczuciowy i obdarzony małym temperamentem to trzeźwy realista, który dokładnie i na zimno ocenia partnera. Przeważnie szuka kogoś podobnego do siebie, a jeśli partner nie spełnia oczekiwań, wytyka mu to na każdym kroku. Dom Rubina rzadko bywa oazą ciszy i spokoju.