Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

05.02, 01.03, 20.03, 23.06, 15.09, 16.12

Imię pochodzące z języka łacińskiego. Wywodzi się od słowa albus, które oznacza: "biały". Być może pierwotnie nadawano je osobom o bardzo jasnej karnacji i płowych lub białych włosach (stąd: albinos). Według innych źródeł imię to pochodzi z połączenia starogermańskich słów: alb- ("elf") oraz -wini ("przyjaciel"). Oznaczałoby więc "przyjaciółka elfów".

Troskliwa i opiekuńcza. Najlepiej czuje się w ciszy, na łonie przyrody. Nie lubi głośnego towarzystwa ani hałaśliwej muzyki. Od rodziny oczekuje oparcia i spokoju. Bardzo ważne jest dla niej poczucie bezpieczeństwa w życiu.

Często nas zaskakują: nigdy nie wiadomo, czy wybuchną, czy też zaczną śpiewać. Od dzieciństwa trzeba mocno trzymać je w ryzach. Nie mogą usiedzieć w miejscu, muszą się ciągle ruszać, tańczyć i śpiewać. Nieco brak im stałości i równowagi. Nieraz przesadzają w gniewie, aby dodać sobie odwagi i wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Pragną intensywnie uczestniczyć w życiu świata. Cechuje je wielka pewność siebie.

Bardziej interesuje je własne wnętrze niż zawód. Najpiękniejszą na świecie pracą jest dla nich zajmowanie się domem. Należy pomóc tym dziewczynkom, wcześnie pozwalając im gotować i wykonywać prace domowe. Odpowiadają im zawody wymagające szerokiego kontaktu z ludźmi: praca w restauracji, w handlu, w przedszkolu.

Mają niecodzienny urok i bardzo wcześnie zdają sobie sprawę, jak dalece mogą go nadużywać.
Pod pozorami pewnego dystansu kryje się wielka uczuciowość. Nie powinny tłumić wyrazów uczucia, które żywią wobec rodziców. Są niepohamowanie zaborcze.

Na ogół są wierne i bardziej sentymentalne niż pragną to po sobie pokazać. Różne tabu rodzinne i społeczne mogą komplikować ich życie seksualne.
Potrafią i lubią przyjmować gości, są idealnymi gospodyniami. Posiadają wyjątkową zdolność przystosowywania się i wszędzie czują się swobodnie. Promieniuje z nich radość życia, która prowadzi i je do pełnego sukcesu, nie tyle w dziedzinie zawodowej, i co w płaszczyźnie własnej osobowości.