Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Imieniny: 4.05

Imię żeńskie od imienia Antoni, które pochodzi od nazwiska starożytnego rodu rzymskich plebejuszy. Jest,zatem imieniem o pochodzeniu łacińskim.

Każda Antonina jest osobą konserwatywną, nie lubi zmian. Kocha dom i rodzinę. Od urodzenia jest predysponowana do kierowania. Wrażliwa na sprawiedliwość i nie lubi krytyki, ale chętnie słucha pochwał pod swoim adresem. Najczęściej jest osobą energiczną.
Odznacza się spokojem wewnętrznym i równowagą, co w połączeniu z jej wrażliwością, delikatnością i subtelnością sprawia, że działa uspokajająco na otoczenie. Dość łatwo przychodzi jej łagodzenie wszelkich sporów i napięć. W sprzyjających warunkach potrafi dać z siebie wiele, ale w trudnych sytuacjach ucieka w świat fantazji lub usuwa się na bok, obawiając się odpowiedzialności.

Chciałaby żyć beztrosko. Jako pani domu dobrze sobie radzi, pod warunkiem, że mąż lub inna pomoc wykonują za nią część najbardziej uciążliwych prac domowych. W stosunku do otoczenia bywa nieśmiała, czego nie można powiedzieć o jej zachowaniu w stałym gronie przyjaciół. Woli wydawać polecenia, niż je wykonywać. Nie przejmuje się zbytnio żelaznymi zasadami moralnymi, mając w tym względzie własny punkt widzenia. Nie każde zło jest w jej pojęciu złem, jak nie każde dobro jest akurat korzystne. Zdrowie ma delikatne i nie powinna się przemęczać.

{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}