Przykład wyliczenia: data urodzenia - 29.07.1978
Obliczenia: 2+9+7+1+9+7+8 = 43; 4+3 = 7
(Sumujemy liczby do uzyskania jednocyfrowej wartości; wyjątkiem są tu liczby 11, 22 itd. Te odczytuje się odpowiednio jako 1 czy 2, jednak o wzmocnionym znaczeniu i cechach.)
Liczba pierwsza. Każdy, czyja data urodzenia daje w sumie jeden, ma przeznaczone podążanie własną drogą. Są to osoby niezależne, pełne inwencji i entuzjazmu, opiniotwórcze. Ludzie ci miewają pomysły, które wyprzedzają ich czasy. Nie można narzucić im żadnych ograniczeń, bo zawsze znajdą sposób, aby zrealizować swoje ambicje - liczba ich osobowości powie dokładnie w jakim kierunku zdążają. Czasami ta wytrwałość może zamienić się w zawziętość, chęć dominacji, krótkowzroczność oraz upór, który utrudnia zdobywanie przyjaciół.

Osoby te nie potrafią być częścią zespołu, chyba, że nim rządzą. Są urodzonymi przywódcami i to tłumaczy, dlaczego ludzie od razu zwracają na nie uwagę. Odruchowo przejmują kontrolę nad sytuacją. Jednak gdy dobrze poznasz takiego człowieka, odkryjesz w nim pokłady łagodności.

Jedynki to osoby ambitne i niezależne, o bardzo silnym charakterze i mocnej indywidualności. Mają wiele pomysłów, są odważne i nie boją się początkowych trudności. Ich zadanie to inspirowanie innych, bo dla Jedynek nie ma rzeczy niemożliwych. Jedynki lubią pozostawić po sobie trwały ślad. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie trzeba doradzić, dodać odwagi, podtrzymać na duchu. Ich pomysły bywają zaskakujące, jednak Jedynki nie mają problemu ze znalezieniem chętnych do realizacji nawet najbardziej szalonych projektów.

To urodzeni przywódcy, dumni ze swoich sukcesów i znający swoją wartość. Cudze rozkazy wykonują niechętnie, a wszelka dyscyplina i zakazy prowokują je do buntu. Z tego powodu Jedynki miewają w młodości spore problemy z przystosowaniem się do norm życia społecznego.

Zdecydowanie i brak kompleksów sprawia, że postrzegane są jako osoby dumne i agresywne. Bywają nierozważne, ale chętnie godzą się na ryzyko i mocno wierzą w swą szczęśliwą gwiazdę. Jedynki często podróżują, zmieniają miejsce zamieszkania i pracy. Nie cierpią nudy i zawsze są czymś zajęte. Lubią wesołe towarzystwo, ale nie plotkują i stronią od intryg. Są bystre i mają cięty język, co chętnie wykorzystują w sytuacjach konfliktowych. Argumenty, jakimi można je przekonać muszą odwoływać się do logiki.

Tak w przyjaźni, jak i w miłości chcą same o wszystkim decydować, często nie liczą się specjalnie z uczuciami innych. W sprawach materialnych często ryzykują i choć mają szczęśliwą rękę do pieniędzy. Wydają bardzo dużo, kupują luksusowe dobra i sportowe samochody.

W miłości fascynuje je zdobywanie, są urokliwe i podobają się innym. Powinny jednak uważać, bo przemożna chęć dominacji nad partnerem może doprowadzić do rozpadu związku.

Wedle tradycji związek z Jedynką dobrze znoszą osoby spod Dwójki i Szóstki. Problemy nieść mogą związki z Ósemkami i Dziewiątkami, a także z Jedynkami.{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}


Liczba podzielna. Ludzie o tej liczbie najlepiej funkcjonują w harmonii, ale zarazem szybko ustępują pod wpływem silnych argumentów - wyznając zasadę "zrobię wszystko, żeby mieć spokój". A to czasami może powodować, że są przygnębieni.

Można się na nich oprzeć, przeważnie wolą stać gdzieś z tyłu, gdy inni pchają się na szczyt. W relacjach międzyludzkich angażują się uczuciowo, ale potrafią być zmienni. Wszystko co ma w sobie element rytmu, jak muzyka czy poezja, pomaga im rozwinąć się.


Dwójki to osoby, które chętnie współpracują z innymi. Potrafią negocjować i czekać aby osiągnąć swoje cele. Ich zadanie to urzeczywistnianie w świecie harmonii i piękna.

Dwójki są lubiane i wspaniale dogadują się z innymi. Potrafią wczuć się w sytuację innych. Dobrze życzą ludziom, są delikatne i starają się nikogo nie urazić. Nie chcą rządzić, a dominacja nie jest ich ambicją. Przemoc, ciemne strony charakteru nie pociągają Dwójek. Cechuje je silne poczucie moralności i sprawiedliwości. Wierzą w dobro, mają wzniosłe ideały.

Dwójki to osoby, którym zależy na zdaniu innych. Cenią autorytety, chętnie zasięgają porady. Są idealnymi pracownikami wszędzie tam, gdzie trzeba kontaktować się z ludźmi i odnajdować swoje miejsce w zespole. Lubią pomagać innym, dotrzymują obietnic.

W trudne przedsięwzięcia nie angażują się od razu, zazwyczaj sprawdzają różne możliwości. Są rozważne i rozsądne, a w głębi serca boją się nowości.
Nie lubią znajdować się w otwartym konflikcie, wolą dyplomatyczne metody rozstrzygania sporów. Prędzej zaplanują skomplikowaną intrygę niż odmówią wprost. Zawsze chcą się podobać innym i zdolne są na wiele aby zyskać akceptację środowiska, które im imponuje.
Czasem nie wierzą we własne możliwości i zaprzeczają swoim talentom. Od siebie samych wymagają najwięcej, a innym darowują zbyt wiele. Wstydzą się poprosić o podwyżkę czy właściwie wycenić oferowane przez siebie usługi.

Ludzie i związki z nimi to najważniejsze dziedziny życia Dwójek. Są one wspaniałymi obserwatorami, cierpliwie opiekują się innymi. Same też łakną bliskich związków, wierzą w idealną miłość i w prawdziwą przyjaźń. Czasami bywają wykorzystywane, gdyż są nieco łatwowierne. W imię spokoju potrafią zrezygnować ze swoich pragnień. Szybko zapominają urazy, szczególnie te doznane ze strony bliskich.

Są bardzo wrażliwe, także na sprawy dotyczące dobrego wychowania i grzeczności. Normy towarzyskie, piękno stroju czy pomieszczeń są dla Dwójek bardzo ważne. W miłości Dwójki są romantyczne i idealistyczne, choć w głębi duszy bywają samotne.

Dobrzy partnerzy to inne Dwójki oraz Czwórki i Szóstki.{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}


Osoba o liczbie przeznaczenia 4 jest zdyscyplinowana i ma wystarczającą siłę woli, żeby osiągnąć to, czego pragnie od życia, wykorzystać jego możliwości. Choć początkowo napotyka przeszkody, gdy tylko się pozbiera może wiele osiągnąć. Dla takich osób najlepsza jest praca w której mogą one wykorzystać swoje zdolności organizacyjne. Nie tylko przyniesie im samym korzyści, ale będzie także pożytkiem dla ich otoczenia. Zresztą w każdej pracy wykażą swoją praktyczną naturę. Nie powinni być jednak nadgorliwi, sztywni, surowi. Muszą pamiętać, że w życiu prócz pracy jest również miejsce na zabawę.

Czwórki to osoby poważne i wytrwałe. Dzięki umiejętności organizacji i koncentracji osiągają w życiu sukces. Ich wyzwanie to zapewnienie bezpieczeństwa sobie i ludziom, których kochają. Czwórki są ambitne i wytrwałe w dążeniu do obranego celu. Ich marzenia wykraczają poza przeciętność. Umiejętność logicznego myślenia i narzucenia sobie dyscypliny jest domeną Czwórek.
Mają też poczucie moralności i sprawiedliwości, potrafią aktywnie protestować przeciwko krzywdzie. Zawsze dotrzymują danego słowa i nie zostawiają przyjaciół w potrzebie.

Czwórki nigdy nie ryzykują. Kalkulacja jest ich żywiołem, angażują się jedynie w dobrze przemyślane i opłacalne przedsięwzięcia. Kierują się rozsądkiem i mocno stoją na ziemi. Cechuje je zdolność do analitycznego myślenia i inteligencja, choć w dzieciństwie uczą się powoli.
Są uparte i trudem zmieniają swoje poglądy. Bardzo konkretne Czwórki irytuje rozmowa o niczym, zazwyczaj też nie mają wielu przyjaciół. Bywają spięte, nie pragną publicznych wystąpień i pochwał. Interesuje je materialna strona życia, a rozważania duchowe pozostawiają innym. W głębi serca są konserwatywne, nie lubią zmian i z trudem przystosowują się do zmieniających się okoliczności.

Osiągają w życiu sukces dzięki cierpliwości i upartemu działaniu. Czwórki są wyjątkowo sumienne i pracowite, nie znoszą narzekania i lenistwa. Są wymagające, potrafią jednak nagrodzić ciężką pracę. Nie tolerują spóźnień i bałaganu.

W miłości Czwórki są stałe i odpowiedzialne. Lojalność wobec partnera jest ich przyrodzoną cechą. Uczucia wyrażają z pewnym trudem, potrzebują czasu aby nabrać swobody i zaufania. Boją się odrzucenia swoich uczuć, dlatego są nieśmiałe i powściągliwe. Rzadko zakochują się od pierwszego wejrzenia. Bardzo dbają o całą swoją rodzinę i dzieci, są też trochę zazdrosne i zaborcze.
Nie mają zbyt wielu przyjaciół, bo męczące życie towarzyskie nie pociąga Czwórek.

Odpowiedni partnerzy dla Czwórki to Dwójki, Szóstki i Siódemki.{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}


Osoby o tej liczbie żyją w szczęśliwych i satysfakcjonujących związkach. Mimo, że to urodzeniu flirciarze, dla których wierność nie jest ważna (chociaż oczekują jej względem siebie), mają naprawdę głębokie uczucia względem partnera. Osoby beztroskie, ciepłe, wesołe, towarzyskie, optymiści, nie mają kłopotów z wypowiadaniem się. Lubią życie rodzinne, choć nie przepadają za rutyną i stabilizacją oraz za zbyt dużą odpowiedzialnością. Lubią też podróże i trudne wyzwania - nie mogą znieść myśli, że coś ich może ominąć w życiu.

Trójki to osoby towarzyskie i optymistyczne, które bardzo angażują się we wszystkie podejmowane przedsięwzięcia. Ich wyzwanie to przynoszenie radości i szczęścia oraz wybicie się ponad przyziemne kłopoty.

Trójki mają zawsze wiele oryginalnych pomysłów, lubią ruch i zmiany. Mają wiele różnych zainteresowań, które choć nie są wyjątkowo głębokie zapewniają im opinię osób wykształconych i elokwentnych. Trójki lubią być chwalone za swe zasługi i zalety. Niekiedy nawet posuwają się do kłamstwa aby tylko zaimponować innym. Wiele rzeczy robią nieco "na pokaz", od dziecka chcą być w centrum zainteresowania.

Przyjaciele wiele znaczą dla Trójek, są one bardzo lojalne i potrafią pomóc w potrzebie. Ludzie lubią towarzystwo Trójek, ponieważ są optymistyczne i wesołe. Mają dar nawiązywania nowych znajomości, nie wiedzą co to trema czy nieśmiałość.
Są zaradne i potrafią inspirować innych, same jednak nie mają cech przywódczych. Władza nie pociąga Trójek. Do działania motywuje je raczej chęć życia w luksusie i zażywania przyjemności. Są pobłażliwe wobec siebie i innych. Rutyna i wymagania odstraszają je i zniechęcają.
Przeciętność to cecha, której Trójki nie znoszą. Odstręcza je także materializm, nie rozumieją przyziemnych problemów. Radość, szczęście i zabawa to sens życia Trójek. Wytrwałość niestety nie jest główną ich cechą, co przeszkadza w rozwijaniu wrodzonych talentów. Bywają też Trójki nieco aroganckie, zwłaszcza wobec ludzi, którzy nie mogą im się przydać.

Sprzyjają im zawody, w których mogą błyszczeć i spotykać się z ludźmi. Są zdolnymi aktorami, rzecznikami prasowymi, artystami, sprzedawcami. Aby osiągnąć prawdziwy sukces muszą jednak nauczyć się koncentracji. Zazwyczaj osiągają wymarzone cele, mogą też liczyć na pomoc czy protekcję. Nie narzekają na brak pieniędzy.

W miłości poszukują lekkości i szczęścia. Kochają flirt, są zadbane, pociągają je piękni ludzie i piękne miejsca. Bywają niestety próżne i czasami obiecują zbyt wiele. Nie są jednak zazdrosne i nie pielęgnują uraz. Ich domy są zawsze pełne gości.

Odpowiedni partnerzy to inne Trójki oraz Jedynki, Piątki i Dziewiątki.{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}


Ludzie o tej liczbie są niezwykle żywi i nie mogą usiedzieć na jednym miejscu, wszystkiego muszą w życiu spróbować, cieszą ich zmiany, różnorodność. Urodzeni podróżnicy, lubią zwłaszcza zwiedzać nowe miejsca, szczególnie te wymagające ducha przygody. Sprawny intelekt, doskonałe umiejętności kontaktu z ludźmi powinni wykorzystywać w karierze zawodowej. Wyjątkowo dobrze radzą sobie z działalnością publiczną. Są dowcipni, rozmowni, pełni uroku i wszechstronnie uzdolnieni, ale grozi im że staną się zarozumiali, tacy którzy zawsze mają rację, znają się na wszystkim i na niczym.

Piątki to osoby zmienne i niepokorne. Kochają zmiany i nowe wyzwania. Zawsze dążą do niezależności i wolności w wyrażaniu swoich przekonań.

Piątki żyją z dnia na dzień - nie dla nich plany, rutyna i monotonia. Mają dusze rewolucjonistów, nie obawiają się odrzucać starych poglądów i metod postępowania. Niezależność jest ich główną cechą. Często zmieniają zdanie lub nastrój lub podejmują decyzje pod wpływem chwili.
W życiu kierują się swoiście pojętą logiką i naginają fakty do swoich potrzeb. Łatwo przystosowują się do zmieniających się okoliczności, uwielbiają przygody i podróże. Uczą się bardzo szybko, cechuje je niezmordowana ciekawość.

Problemem Piątek jest brak koncentracji i zbytnie rozpraszanie życiowej energii. Potrafią też bez skrupułów wykorzystać innych dla realizacji swych planów. Mimo tego mają wielu znajomych i dobrze dają sobie radę w każdym towarzystwie. Są czułe na piękno i sztukę, interesują się duchową stroną egzystencji. Cechuje je wrodzone poczucie humoru i umiejętność zjednywania sobie przyjaciół.
Wbrew pozorom Piątki to osoby nieśmiałe. Brak pewności siebie przykrywają rozmownością i śmiechem. Bywają jednak konfliktowe, bo mają cięty język i pozwalają się prowokować. Uraz nie pamiętają długo, nie są mściwe.
Pociągają je wszelkie nowości, często też zmieniają pracę. Nie pragną stanowisk czy wielkiego zysku, a ciekawego i emocjonującego zajęcia. Niestety - więcej czynności rozpoczynają, niż kończą. Rzadko mają oszczędności, a ich sytuacja finansowa jest bardzo zmienna.

Piątki mają naturalną skłonność do ryzyka - tak w przypadku operacji finansowych, jak i w sportach. Bywają uzależnione od sporych dawek adrenaliny, życie nie szczędzi im też emocjonujących sytuacji. Piątki pozbawione emocji i ruchu stają się zgryźliwe i ponure.

W miłości boją się pełnego zaangażowania, a rodzinne obowiązki zdają się je przerażać. Potrafią uwodzić innych, są też bardzo romantyczne i marzą o emocjonujących przygodach we dwoje. Czasami mają wielkie kompleksy i nie doceniają swoich zalet.

Odpowiedni partnerzy dla Piątek to inne Piątki oraz Trójki.{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}