Ochrona i oczyszczenie z każdego rodzaju negatywnej energii. Kolor biały odnosi się do sfery psychiki, pomaga rozpocząć nowy etap w życiu, rozprasza złe moce, podnosi wibracje. Warto zastosować go w przypadku, kiedy najzwyczajniej nie wiemy, co nam zagraża lub jaka sfera naszego życia może być narażona na negatywne wpływy, a intuicyjnie wyczuwamy, że przydałaby nam się ochrona.

Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, pomocny w medytacji. Pomaga przy złamaniach, bólach zębów, niedoborze wapnia, stymuluje produkowanie mleka u kobiet karmiących.

Kolor biały zajmuje szczególne miejsce w palecie barw. Bliski absolutu i światła, kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu. To chłód i dystans, a także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz. Jest jak czysta tablica, która zachęca do działania, zapisania nowych historii. To także przestrzeń, w której możesz swobodnie oddychać, w której nikt nie zakłóca Twojej pracy. Duża jasna przestrzeń daje nam swobodę i wolność. Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Biały kolor najchętniej noszą osoby, które nie lubią być ograniczane i starają się być za wszelką cenę niezależne. W pozytywnym wydaniu wskazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości, samodzielności. Bywa jednak, że do założenia takiego ubrania skłania przejściowe nawet poczucie nałożenia ograniczeń i biała barwa jest manifestacją potrzeby zerwania krepujących więzów.

Zwróć uwagę, że większość duchowych mistrzów nosi białe szaty i zaleca ten kolor do ćwiczeń nad rozwojem wewnętrznym. Tym bardziej, że tajnym odpowiednikiem bieli jest kolor fioletowy.