25 stycznia - 3 luty
26 lipca - 4 sierpnia


Cyprys to drzewo mocne i solidne. Patronuje osobom, którym nie potrzeba wiele do szczęścia i potrafią całkowicie zadowolić się tym, co przynosi codzienność. Te niewielkie wymagania sprawiają, że Cyprys może układać sobie życie zależnie od okoliczności. Przecież niezależnie od warunków potrafi zachować pogodę ducha, optymizm i zadowolenie, że nie jest gorzej... Dla kogoś z takim usposobieniem, młodość długo trwa.

Pieniądze i sława są najistotniejsze dla niego, życiowym pragnieniem, przy którym nawet miłość schodzi na dalszy plan. Nie znosi samotności, a otoczony bliskimi chce, by okazywano mu uczucie. Nie jest przy tym sentymentalny. Takich sprzeczności jest w nim więcej: gwałtowność, surowość i oportunizm, pedanteria i bałaganiarstwo, awersja do dyskusji i jednocześnie nie przepuszczenie żadnej okazji do wypowiedzenia się. Cóż, giętki charakter.

W miłości gwałtowny, niezaspokojony i bardzo wymagający. W przyjaźni wierny. Spokój w ułożonym dobrze życiu jest jego własną zasługą. Jednak dbając o równowagę we wszystkim, może przeoczyć te wartości, których nie da się dozować.