21 marca
23 września


Godność, solidność i siła zarazem to cechy osoby, której urodzeniu patronuje dorodny Dąb. Piękny, żywotny, ma też zazwyczaj znakomite zdrowie.

Chorób, lekarzy i leczenia się nie znosi, starając się samemu przezwyciężać słabości. Cierpienie chorowania - jeśli takie już jest zrządzenie losu - będzie znosić z wyboru samotności. Oprócz wrodzonej siły, cechą charakterystyczną Dębu jest odwaga, tym cenniejsza, że dopełniana zawsze pełną świadomością niebezpieczeństwa.

 

W sytuacjach życiowych trudnych, ekstremalnych, cała jego natura będzie się skłaniać ku pomocy słabszym. I może być w tym nawet bohaterski. Ten tak silny charakter, który jest wprost zaprzeczeniem jakiejkolwiek giętkości, równoważy niejako jego liberalizm, szacunek dla wolności i poglądów innych ludzi. Niestety, ta wielka zaleta nie chroni go przed licznymi przykrościami, jakich nie szczędzi mu otoczenie.

Jest przyjacielski, gościnny, pracowity, ale także wielki z niego konserwatysta i egocentryk, a jako współmałżonek - niezbyt jest wierny.