Lew łagodzi obyczaje, toteż osoby urodzone pod jego piętnem są dobre, łagodne, dobroduszne dla słabostek innych, a także sympatyczne. Właśnie te osoby wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi z najbliższego otoczenia. Pomimo, że są także wrażliwe i ambitne, nie dają tego poznać, lecz starają się nie wyróżniać spośród członków społeczności. Nieraz noszą się dumnie, ale nie lekceważąco dla innych. Ich nadzwyczajna ruchliwość, szerokie zainteresowania rożnymi sprawami, często rozwiązywanie problemów samodzielnie, może sprawiać wrażenie, że są samolubni.


Żywioł/Trygon: Ogień
Znak: Lwi ogon
Kwadron: Stały
Słowo kluczowe: Magnetyzm
Planeta władająca: Słońce - odpowiada za procesy twórcze, szczodrość, siłę woli, poczucie własnej wartości i niezależność, ale też powoduje pychę, próżność, arogancję, zarozumiałość i agresywność.
Szczęśliwy dzień: niedziela.
Kolory: złoty, pomarańczowy.
Kamienie: rubin, bursztyn, diament, kryształ górski.
Metal: złoto.
Rośliny i zapachy: kadzidło, dzięgiel, balsam, cyklamen.
Cechy pozytywne: hojność, uczciwość, romantyczny, charyzmatyczny, dramatyczny, wybitny, dumny, ambitny, przedsiębiorczy, pewny siebie, idealistyczny, dobroczynny.
Cechy negatywne: autokratyzm, rozrzutność, egoistyczny, zarozumiały, pompatyczny, nadęty, dziecinny, tyran, despotyczny, srogi.
Motto: Ja chcę ... I Rządzę


Lwy są najbardziej oddane sobie samym. Każdy Lew posiada swoje królestwo, w którym jest on jedynym władcą. Może ono być duże bądź małe, może to być własny dom, partner, czy po prostu część twórczej pracy. Są dobrymi gospodarzami i organizatorami. Lwy nie muszą poszukiwać dla siebie roli w życiu, one są królami. Gdy wchodzą do pomieszczenia oczekują, że wszyscy wstaną i będą ich należycie witać.

Lwy są dowcipne, pełne życia, błyskotliwe, potrafią ładnie mówić - zupełnie jakby urodzili się artystami, gdyż potrafią zwracać czyjąś uwagę i bywają bardzo dramatyczne w zachowaniu. Lwy mają barwną i ekspansywną naturę, dlatego gardzą banalnością, zwykłością i głupotą. Jeśli życie nie dostarcza im wystarczających przeżyć, starają się je same stworzyć. Lubią działać na wielką skalę. Uważają, że należy im się wszystko co najlepsze, wszelkie dobra tego świata, dlatego zawsze starają się żyć na wysokim poziomie niezależnie od tego, ile to kosztuje i czy stać ich na to. Dbają o swój wizerunek i ostatnie pieniądze potrafią wydać na elegancką suknię czy obiad w ekskluzywnej restauracji.

Lwy są otwarte, szczere, uczciwe. Mają silne poczucie sprawiedliwości i są wspaniałomyślne, zwykle nie żywią do nikogo zbyt długo urazy, potrafią wybaczać. Emanują energią, światłem i magnetyzmem. Potrafią cieszyć się chwilą i drobnymi przyjemnościami.

Lwy są dobrymi i oddanymi przyjaciółmi. Najsłabszym punktem Lwów jest duma i próżność, więc łatwo je oszukać. Cały czas potrzebują pochlebstw, okazywania przyjaźni, podziwu i przez to często otaczają się niewłaściwymi, nieszczerymi ludźmi. Nie uznają krytyki, bywają próżne, napuszone i samowolne. Przekonane o własnej racji nie chcą słuchać innych. Są dumne i nie lubią prosić o pomoc a tym bardziej uznanie, dlatego bywają smutne i przygaszone, gdy otoczenie samo się nie domyśli czego im potrzeba.

Potrafią ciężko pracować, zwłaszcza gdy praca im się podoba i im na czymś zależy. Gdy Lew jest zmuszony do wykonywania nudnych, rutynowych zajęć, robi się nieszczęśliwy. Na szczęście taki stan nigdy nie trwa długo - Lwy cierpią krótko acz intensywnie. Są pełne optymizmu i w każdej sytuacji starają się znaleźć jakiś korzystny aspekt. Bywają leniwe, egoistyczne, żądne władzy i agresywne. Zwykle jednak są lojalne, szczodre i szlachetne. Jak już kochają, to długo i mocno, daleko im do zdrady czy podłości. Cenią sobie życie wygodne, bez konfliktów i kłopotów.LEW - ZNAK MIESIĄCA
Okres od 22.07 do 23.08 jest przyporządkowany astrologicznej fazie Lwa. To czas największych upałów, najwyższego natężenia słonecznego światła, to także okres, gdy natura przygotowuje się do zebrania plonów, gdyż to w tej właśnie fazie mamy do czynienia z procesem dojrzewania.

Lew jest drugim po Baranie znakiem trygonu ognia, oraz zaliczany jest do jakości stałych. Planetą rządzącą jest Słońce, dzień odpowiadający tej fazie to niedziela, metal- złoto.

Słońce, które włada Lwem, jest centralnym obiektem Układu Słonecznego, wokół niego wszystko się kręci, i tak samo jest z Lwami wokół których kręci się wszystko, gdyż są najważniejsi i uwielbiają być w centrum uwagi. Ludzie urodzeni w tej fazie wykazują ogromny entuzjazm i pragną działać, choć nie należą do najpracowitszych przedstawicieli zodiaku, więcej, często ujawniają skłonności do lenistwa. Lwy są urodzonymi przywódcami, dlatego w grupie często stają na czele. Łatwo przychodzi im integrowanie środowiska, gdyż ludzie dość chętnie poddają się jednostkom silniejszym i bardziej przebojowym. Archetypowo Lew jest królem zwierząt, dlatego ludzie urodzeni w tej fazie zodiaku pragną zajmować eksponowane stanowiska, chcą być szefami i przywódcami. Lew jako władca posiada cechę wczuwania się w nastroje i oczekiwania swoich poddanych. Gdy jest światłym władcą wtedy będzie troskliwy i pełen szczodrobliwości. To właśnie o takich królach rodzą się później legendy. Jak to potrafią z oddaniem i poświęceniem panować i mądrze rządzić. Lew jednakże może przybrać zupełnie inne oblicze: chimeryczne, kapryśne, pełne zazdrości, zdarza się, że bywają okrutni, mściwi, posiadają także skłonności do despotyzmu i tyranii.

Dość charakterystyczną cechą Lwa jest jego swoista niedojrzałość. To ludzie, którzy nie bardzo chcą dorastać. Często wykazują w życiu bezradność wobec skomplikowanych, wymagających odpowiedzialności i rozwagi problemów. Wolą się bawić i cieszyć życiem, niż martwić i ciężko pracować. Gdy stają wobec trudnego problemu mogą irytować się jak dziecko, któremu zabrano zabawki. Ta cecha pozwala Lwu być wolnym i cieszyć się życiem, szkoda tylko, że czasem na czyjś koszt. Lew to takie wielkie, stare dziecko, które wprawdzie wyrosło już z dziecinnych spodenek, ale nie bardzo chce wejść w ubiór dojrzałego człowieka. Wszakże to, co nie bardzo pasuje do naszej surowej kultury pracy i powściągliwości uczuć, jest zarazem źródłem szczęścia dla jednostek szukających spełnienia i radości życia. Przecież wybaczamy wszelkie ekscesy i zachowanie niezbyt moralne artystom, aktorom, ludziom sztuki, pisarzom, muzykom - bo to właśnie sfery działania Lwa: sztuka, aktorstwo, muzyka, literatura. Oni mają jakby taryfę ulgową, im jest więcej wolno- jak dzieciom właśnie.

Inną bardzo charakterystyczną cechą Lwa jest jego ogromna bezpośredniość w relacjach z innymi ludźmi, spontaniczność i otwartość, co często przechodzi w swoistą teatralność i dramaturgię wyrazu, więc nic dziwnego, że w tym to właśnie znaku spotyka się najwięcej aktorów. Ta spontaniczność i energia, którą emanują, oraz wewnętrzne ciepło powoduje, że Lwy są wspaniałymi kochankami, głęboko przeżywającymi miłość i erotykę, choć są w uczuciach nieco egoistyczne i próżne.

Związki uczuciowe udają się Lwom z innymi przedstawicielami znaków ognistych (Baran i Strzelec). Z innymi Lwami bywa różnie, gdyż istnieje tu tendencja do ogromnej wzajemnej rywalizacji, a może zabraknąć tego, czego każde z nich bardzo potrzebuje- adoracji i oddania. Bardzo dobrze udają się związki Lwa ze znakami powietrznymi- Bliźniętami i Wagą, bardzo ciekawe mogą być relacje z Wodnikami. Bardzo trudne, gdyż konfliktowe i napięciowe są związki ze Skorpionami i Bykami, podobnie jak Lew, znaki te są z jakości stałych, a więc niezbyt podatnych na kompromisy i ustępstwa. Związki te mogą zamienić się we wzajemne piekło. Niezbyt udane bywają relacje z Koziorożcami i Rybami, podobnie z Rakami i Pannami, gdzie istnieje trudność we wzajemnej komunikacji. Spontaniczność Lwa napotyka na lęk Raka i powściągliwość Panny.

Lwy powinny uważać na serce, to ich wrażliwy organ. Mają skłonności do chorób serca, zawałów, chorób układu krążenia, nadciśnienia, choroby wieńcowej i wylewów. Otoczenie powinno nauczyć się żyć z nieco trudnym we współżyciu Lwem, akceptując jego humory i przesadne reakcje-to ich naturalny styl pozwalający odreagowywać napięcia. Ale Lwy powinny także pamiętać, że nie są najważniejsze na tym świecie, że są ludzie, którzy cierpią dużo bardziej, lecz po cichu i w samotności.


Znak Lwa przynależy do żywiołu Ognia, razem z Baranem i Strzelcem. W tej trójce zajmuje miejsce środkowe: Baran, to jakby młody wojownik, który zwycięża i wywalcza sobie łupy. Po nim przychodzi Lew, który włada niczym król, zbiera zaszczyty i pochwały; dalej idzie Strzelec: prawnik i nauczyciel, który poprzez prawo utrwala to, co zdobyli tamci, a poprzez nauczanie przekazuje wartości młodemu pokoleniu. To właśnie mają na myśli astrologowie, kiedy zaliczają Lwa do znaków stałych, Barana do kardynalnych, a Strzelca do zmiennych.

Cechy, których znak Lwa dostarcza w horoskopie, to: optymizm, szczerość, wiara w siebie, przekonanie o własnej wartości, wola bycia pierwszym (i jedynym, wyjątkowym), hojność, dar energetyzowania i bodźcowania innych ludzi, pewność siebie, otwartość, psychiczna stabilność. (Oczywiście w życiu bywa inaczej: bywają Lwy lękliwe, niepewne i zahukane, ale to nie znak Lwa temu jest winien, tylko jakieś inne, obce domieszki.) Negatywne cechy Lwa, to: egoizm, zadufanie, pchanie się przed innych, protekcjonalny stosunek do ludzi, powierzchowność, pycha, nadymanie się, snobizm.

Ludzie z silnym znakiem Lwa w swoim horoskopie urodzeniowym coś mają w twarzy z popularnych wyobrażeń lwa oraz słoneczka z promieniami: mają zwykle zaokrągloną, pucołowatą twarz, wyeksponowane policzki, wypukłe czoło; oczy, które robią wrażenie okrągłych (a nie migdałowatych lub szparkowatych) i są osadzone na wierzchu (nie głęboko, ani nie ukryte za wiszącymi brwiami, jak u Raków i Skorpionów). Częste u Lwów są kędzierzawe włosy. Czynią oni wrażenie promiennych i otwartych.

Lew to taki szczególny władca, który marnieje bez innych ludzi, bez ich towarzystwa, bez słuchania komplementów i bycia w centrum uwagi. (Z pewnością znacie niejednego Lwa który ducha wyzionie byleby tylko dopchać się do środka - na pewnym zgromadzeniu). Do wywyższania się służy Lwu jego dwór, jako że Lwy żyją otoczone wianuszkiem wielbicieli.


Lwy rzadko się gniewają, ale gdy już ktoś ich zdenerwuje, bywają porywczy, a nawet gwałtowni. Są skłonni nieraz wzniecić i rozpalić intrygi. Na co dzień są przystępni, umieją ładnie i mądrze mówić, zręcznie zabawiają towarzystwo. Jeśli zabiorą glos w jakiejś sprawie, to ich osąd jest bardzo trafny - wynika to z bystrości umysłu, analitycznego myślenia, dalekowzrocznego patrzenia na sprawy i rozumienia innych.

Ale jakże inne są kobiety, urodzone pod znakiem Lwa! Często denerwują się, zachowują niezmiernie złośliwie w stosunku do innych kobiet spod innych znaków. A ponieważ są także gadatliwe, toteż i zawzięte oraz uparte. Natura jednak nie skąpi im urody, są przeto zgrabne, a nawet piękne.

Mężczyźni spod znaku Lwa są najczęściej odważni, śmiali w zawieraniu nowych znajomości, zawadiaccy w towarzystwie, wierni w miłości i małżeństwie, stali w przyjaźni, bardzo kochliwi. Umieją być wspaniałomyślni, choć nieraz pycha ponosi ich i wtedy bywają nieznośni. Lubują się w pięknym, barokowym prowadzeniu konwersacji. A ponieważ nieraz znajdują się w niezręcznych, a także niebezpiecznych sytuacjach, szczęśliwym zbiegiem okoliczności zawsze wychodzą z nich obronna ręką. Podobno także szczęście nigdy ich nie omija.

Kobiety spod znaku Lwa są w małżeństwie dobrymi partnerami mężczyzn, wiernie im towarzyszą przez cale życie, są dobrymi matkami. Niektóre potrafią prowadzić z mężem interesy handlowe. Mężczyni spod znaku Lwa są także dobrymi mężami, przykładnymi ojcami, domatorami kochającymi rodzinę.

Najkorzystniejszy jest związek osoby spod znaku Lwa z osoba spod znaku Wagi. Pozytywny bywa także związek Lwa z Lwem.


Porady dla urodzonych pod znakiem Lwa: Osoby te powinny ciągle podejmować inicjatywy zawodowe, szukać kontaktów i nowych znajomości, które w przeważającej mierze będą korzystne. Nie wolno im zasklepić się w starych formach życia, toteż nowe przyjaźnie, znajomości, mogą przynieść im wymierne sukcesy. Tylko praca może dać zadowolenie i niekłamany sukces życiowy. Dom, jego zaciszne kąty dadzą wtedy satysfakcje, gdy będzie czym rozporządzać. Przeto od najmłodszych lat osoby spod znaku Lwa muszą dążyć do sukcesów.
Jest odważny, silny, dzielny
I okropnie samodzielny!
Czasem takie ma pomysły,
Że rodzice tracą zmysły!

Dzierżąc berło i koronę,
Lubi słabych brać w obronę
I królewskim obyczajem
Potem im się wielbić daje.