22 października Słońce wchodzi przerażone w znak Skorpiona. Dzieci urodzone w tym czasie są pozornie grzeczne i pogodne, acz kopią wilcze doły, zastawiają pułapki i sypią truciznę do placka ze śliwkami. Po zabawach w doktora, już w wieku niemowlęcym, współżyją z gosposią lub wujkiem. Wyrastają szybko, od maleństwa nauczone terroryzować otoczenie i wyruszają w świat.


Nie bez powodu znak ten cieszy się tak złą sławą. Skorpion to krewny pająka, tylko bardziej jadowity. Jad zawarty w jego truciźnie jest śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka. Skorpiona trudno dostrzec, gdyż kryje się w różnych dziurach i zakamarkach, z których atakuje.

Człowiek urodzony w tym znaku kocha walkę, ale nie rzuca się w nią otwarcie jak Baran. Działa podstępnie, z ukrycia. Jeśli czymś mu się narazisz, potrafi latami czekać na odpowiedni moment, aby się odegrać. Jest mściwy, a potrafi być okrutny i bezwzględny. Nie wystarczy mu wygrać - musi jeszcze wdeptać przeciwnika w błoto. Brak mu wyrozumiałości dla słabości innych. Pokazałeś Skorpionowi swoją słabą stronę: bądź pewien, że to wcześnie lub później wykorzysta przeciw tobie.

Na co dzień jest pesymistą. Myśli, że jutro może być tylko gorzej. Pełen jest ironii i sarkazmu, podejrzliwy i zazdrosny, nie wierzy niczemu i nikomu. Wszystkich oskarża o złą wolę albo brak kompetencji. Współmałżonka często dręczy podejrzeniami o zdradę. Lubi osądzać innych i to do niego musi należeć ostatnie słowo.

Trzeba przyznać Skorpionom, że popęd płciowy mają potężny i w seksie są niezmordowane. Ale intymne zbliżenia traktują jako rodzaj walki, w której muszą być górą. Idziesz do łóżka ze Skorpionem - musisz wiedzieć, że już przegrałeś (przegrałaś) i możesz liczyć tylko na rolę potulnego jeńca, który spełnia wolę swego pana. Skorpiony pasjami świntuszą, siedząc przy najwytworniejszym stole, pod stołem będą badać sąsiadów i sąsiadki. Stale im mało różnych "sztuczek" i to, co obejrzą na filmie "tylko dla dorosłych", natychmiast będą z kimś wypróbowywać.

Demonicznie inteligentny i psychopatyczne zaborczy, niebezpieczny zazdrośnik. Przy pomocy łokci i kąśliwego języka dotrze tam, gdzie się wybiera, a najczęściej jest to osoba, która lubi dominować. Nie ufa nikomu, co skłania go do martwienia się na zapas. Czasami miewa stany lękowe. Szósty zmysł podpowiada mu, jak dotknąć czułych punktów przeciwnika. Lubi atakować, intrygować, niszczyć dla samej rozkoszy burzenia. Niezwykle zmysłowy, układa skomplikowane intrygi miłosne, pełne grzmotów, błyskawic gnie w u, walk i rozstań. Zamęcza partnera zazdrością, uważając, że skoro on tęskni za przygodą, interesuje ona również innych.PANI SKORPION
Sprytna do granic dobrego smaku, wszędobylska wpychalska, ma energii średniej wielkości oddziału tatarskiego. Jest tym, czym chce rozmówca. Nigdy nie mówi tego co myśli. Słucha i gromadzi materiały obciążające innych. Zdając się pogodna, pełna chęci życia i koleżeńska, jest podstępna wredną erotomanką. Niewyżyta seksualnie, w środku zimna, wije się oblizując lubieżnie, najchętniej wokół mężów i kochanków najbliższych przyjaciółek. Chora z ambicji zamiast się doskonalić, nienawidzi lepszych od siebie. O ile ktoś daje się wykorzystywać ma zapewniony pozorny spokój. Pani Skorpion wyciśnie każdą cytrynę, a potem w najlepszym wypadku wyrzuci, a nie rozdepcze. Je mściwa i pamiętliwa gotowa zrobi każde świństwo, ale cudzymi rękami. Napuszcza na siebie ludzi, zużywając na to całą swoją neurasteniczną energię. Sądzi innych według siebie, więc jest niezwykle nieufna. Noce spędza wyjąc z bezsilnej złości, że nie może wykorzystać wszystkich istniejących mężczyzn to tylko z braku czasu.PAN SKORPION
Jeżeli jakiś mężczyzna z paskudnym uśmiechem uszczypnie zalotnie przechodząc staruszkę, zakonnicę a nawet suczkę, możemy by pewni, że jest to Skorpion. Jego popęd seksualny równy jest jego wredności. Próbuje zawsze, przegrywa rzadko. Nie przepuści nikomu. Jego cała energia skoncentrowana jest na seksie. Nie kieruje się żadnymi kryteriami ani estetycznymi, ani psychicznymi. Osobowość wybitnie schizofreniczna. Potrafi utrzymać 5 równoległych romansów na powierzchni 20 metrów kwadratowych. Każda z pań myśli, że jest jedyna. Upatrzona ofiara nie ma żadnych szans. Największy aktor wśród wszystkich znaków Zodiaku, potrafi być Ghandim, Kaligulą i Kaczorem Donaldem w zależności od potrzeby. Cały ten wysiłek ma jeden cel. Klapa ofiar choćby na pięć minut. W interesach trzyma tylko z silniejszymi. Nie ma przyjaciół. Czego nie załatwią mu mężczyźni, załatwią ich żony. Myśli tylko o sobie i sobą jest zachwycony. Sam bardzo złośliwy i brutalny nie zapomina choćby najmniejszej zniewagi. Czeka latami, żeby się zemści za jakiś drobiazg. Interesujące jest to, że gotów jest zabić siebie, żeby choć drasnąć kogoś, kogo nie lubi. Wszyscy się go boją, nikt mu nie ufa, a on jak perpetuum mobile napędzane żółcią regeneruje siły tylko po to, żeby móc zniszczyć wszystkich, którzy mu przeszkadzają.SKORPION - żona
Twarda i zaborcza erotomanka, trzyma męża i rodzinę w żelaznych kleszczach. Chimeryczna zazdrośnica ogranicza nawet służbowe kontakty małżonka do minimum. Jego przyjaciół nie toleruje, zastępując ich swoimi koleżankami. Jest podejrzliwa, przebiegła i mściwa. Nigdy nie wiadomo co knuje. Rodzina jest dla niej rodzajem zabawki, którą nie chce się z nikim dzieli. Ulubioną rozrywką jest intrygowanie wśród przyjaciółek i obserwowanie sterroryzowanego partnera, którego każdy indywidualny ruch potrafi przewidzieć i udaremni.SKORPION - mąż
Jest twardy, podejrzliwy, zamknięty w sobie i niezwykle pamiętliwy. Nie warto z nim zaczynać, zemści się za każdą drobnostkę. Od żony wymaga nadzwyczajnych wyczynów seksualnych, chociaż zwykle ma parę kochanek. Jego obsesją jest 100% lojalność partnerki. Dla siebie wyznacza inne normy. Jego władczość, specyficzny chłód i zamknięcie w sobie są wyjątkowo męczące na dłuższą metę, tym bardziej, że nie można go ani wzruszyć, ani oszukać tak zwanymi kobiecymi sztuczkami. Trzeba bardzo uważa, bo urażony staje się bardzo niebezpieczny i bezwzględny. Partnerski układ ze Skorpionem nie wchodzi w rachubę.