Wróżbici Majów przepowiadali osobom urodzonym pod znakiem Jadeitu szczęście i opiekę gwiazd. Jadeit jest zaradny, praktyczny i potrafi doskonale dbać o własne sprawy. Ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, uwielbia się przechwalać i wyolbrzymiać sukcesy. Czasem ponosi go fantazja w peanach na swoją cześć, chętnie dopisuje sobie zasługi. Do klęsk nie przyznaje się nigdy! Rozczarowania nie blokują dalszej ekspansji, bardzo łatwo podnosi się po każdym upadku, ufając, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mimo iż nie jest przesadnym optymistą, wierzy w swoje szczęście. Jadeit jest wyjątkowo sprytny, potrafi wyłgać się z niewygodnych zobowiązań, w pracy nie przemęcza się, a przy tym dobrze zarabia. Ma żyłkę handlową, dobrze kalkuluje, a także sprzyja mu fortuna. Wie, jak ustawić się w życiu, umie wykorzystać każdą okazję. Przysłowiowy łut szczęścia sprawia, że Jaddeitowi wiedzie się w życiu lepiej niż na to zasługuje. Kochają go rodzice (nawet gdy ma liczne rodzeństwo, zajmuje najważniejszą pozycję), małżonek, pomagają przyjaciele, łatwo też znajduje protektorów i sponsorów. Jadeit nie jest bezwzględny, to raczej urodzony dyplomata; nawet gdy kimś manipuluje, nie posuwa się za daleko. Uczucia nie grają dla tego znaku roli pierwszoplanowej.

Lubi mieć powodzenie i stara się o nie; panowie są ujmującymi dżentelmenami, panie kokieteryjne, ale niewiele się za tym kryje. Partner spodziewa się po Jadeicie cudownych, romantycznych przeżyć i burzy namiętności, tymczasem zamiast uczucia, znajduje rozsądek i duży temperament. Znak ten zawiera związek małżeński tylko z kimś znaczącym pod względem pozycji społecznej i materialnej.

Pan Jadeit nie ożeni się z Kopciuszkiem, choćby najpiękniejszym. Mimo iż lubi pochwalić się swą partnerką, inne sprawy stawia na pierwszym miejscu. Jadeit lubi podróże, poznawanie nowych miejsc, chętnie przeprowadza się i wyjeżdża na długo. Stara się przy tym o nawiązanie korzystnych kontaktów z ludźmi i nie zaniedbuje żadnej okazji, by zarobić parę złotych.

Kobiety chcą być najważniejsze, lubią się spóźniać na przyjęcia, starają się być obiektem zainteresowania wszystkich panów. Są śmiałe i łatwo nawiązują znajomości. Zwracają też uwagę na oprawę swej urody, ale są przy tym oszczędne i praktyczne, potrafią pomnożyć nawet nieduży majątek. Jako matka pani Jadeit nie jest zbyt czuła i troskliwa, stara się jak najszybciej usamodzielnić swoje pociechy. Mały Jadeit świetnie daje sobie radę: lubiany przez rówieśników, rozpieszczany przez rodziców i oceniany przez nauczycieli wyżej, niż na to zasługuje.