Akwamaryn - to bogata i trochę zagmatwana osobowość, trudna do rozszyfrowania. Wiele sprzecznych cech i zachowań sprawia, że zaskakuje ludzi nawet po kilku latach znajomaości. Ta tajemnicza postać szykuje niespodzianki miłe, ale i bardzo przykre! Akwamaryn jest całkiem niezależny, odporny na wpływy otoczenia, nie potrafi uczyć się na cudzych błędach i nie przyjmuje nic "na wiarę". Bezinteresowny, miły i życzliwy; nie przyjaźni się z kimś, bo tak wypada czy też się opłaca. Jest niezastąpionym przyjacielem na złe chwile - wierny i lojalny, nie szczędzi wysiłków, by wyciągnąć kogoś z tarapatów. Ufa ludziom, pozwala nabijać się w butelkę, ale gdy zorientuje się, że jest wykorzystywany, zraża się do końca życia. Zerwie wieloletnią znajomość i nawet nie obejrzy się za siebie.

Nienawidzi cwaniactwa, wyrachowania i interesowności. Gdy na czymś mu zależy, staje się zdumiewająco energiczny i uparty, choć łatwiej się zmobilizuje, jeśli komuś ma pomóc. W e własnych sprawach rzadko próbuje wyważać drzwi ! To intelektualista o oryginalnych zainteresowaniach, często zyskuje opinię dziwaka. W pracy niesystematyczny, zdolny raczej do zrywów. Wówczas błyskawicznie nadrabia zaległości. Może daleko zajść, ale tylko wtedy, gdy pociąga go to, co robi.

Akwamaryn pracujący jedynie "dla chleba" będzie przez długie lata szarym referentem. Najchętniej wybiera prawo, medycynę albo badania naukowe. Chociaż brak mu sprytu, nie ma nosa do interesów i obca mu wszelka kalkulacja, za to jest ulubieńcem Fortuny. Ma szczęście do spadków, darowizn i wygranych. Akwamaryn jest uczuciowy ale trudno się angażuje i dużo wymaga od partnera. Wybraniec serca musi wiele sobą reprezentować. Dobrze, gdy ma podobne zainteresowania i poglądy. Z jakich pochodzi sfer i ile ma w portfelu, to już nieistotne.

Zakochany Akwamaryn woli dawać niż brać, chce się opiekować i rozpieszczać. Wybierze się na szczyt szklanej góry, jeśli partnerowi to w czymś pomoże. Kobieta z tego znaku jest łagodna i spokojna, lecz doprowadzona do ostateczności staje się niebezpieczna. Walczy jak lwica w obronie swej rodziny, choć zawsze przestrzega reguł fair play. Ma wiele uroku, jest inteligentna i błyskotliwa. Jako matka wymagająca, pragnie, by dziecko spełniło pokładane w nim nadzieje. A oczekuje naprawdę wiele ! Mały Akwamaryn jest poważny i spokojny, lubi zwierzęta i przyrodę. Trzyma się z boku, nie ma dużo kolegów. Robi wrażenie przedwcześnie dojrzałego.