Cieszy się doskonałą kondycją fizyczną i pogodą ducha. Wiecznie uśmiechnięty i rubaszny, żyje dniem dzisiejszym. To uparty optymista, nie dopuszcza do siebie myśli, że przyszłość może przynieść coś złego. Trzeba przyznać, iż los sprzyja Koralowi, ale i on nie gryzie się kłopotami. Nie umie rozpamiętywać porażek; jeśli coś się nie udało, przerzuca się na inny pomysł. Jest lekkomyślny i lubi ryzykować. Jego żywioł to trochę zwariowane i bardzo urozmaicone życie. Koral nie zastanawia się, jest spontaniczny i impulsywny. Podejmuje decyzje w ułamku sekundy, bez oceny sytuacji. Nie wie, co to rozsądek, czy choćby refleksja, on po prostu pędzi przed siebie! Fascynują go wszelkie nowinki.

Lubi komfortowe, pełne przyjemności życie, nie nadaje się na ascetę. Jeżeli sam nie potrafi zapewnić sobie dostatku, bez skrupułów korzysta z czyjegoś majątku. Wprasza się na obiadki, nie zapowiedziany wpada do przyjaciół na działkę, a właścicieli jachtu zapewnia, iż jest doskonałym sternikiem. Wielu ludzi chętnie spotyka się z nim, gdyż jest atrakcyjnym gościem. Przede wszystkim nie narzeka, a to rzadka zaleta w naszych czasach. Koral jest życzliwy, choć nie potrafi współczuć. Trudno się temu dziwić, skoro nie przejmuje się nawet własnymi kłopotami.

Nie lubi się przepracowywać, ale szuka zajęć ruchliwych, wymagających szerokich kontaktów i wyjazdów. Inny rodzaj pracy wywołuje tylko ziewanie. Uważa, iż pieniądze są po to, by je wydawać, więc często w jego portfelu gwiżdże wiatr. Ma żyłkę hazardzisty i sporo szczęścia do wygranych. Często "dorabia" do pensji pokerem albo ruletką.

Miłość w wykonaniu Korala to raczej poryw temperamentu. Fruwa z kwiatka na kwiatek, flirtuje i porzuca kogoś bez wyrzutów sumienia. Po ślubie nie zmienia przyzwyczajeń, więc związek zawarty "na całe życie" rozpada się po roku. Kobieta jest próżna, odważna i atrakcyjna, lubi zdobywać męskie serca. Chce, by otaczał ją wianuszek adoratorów; rywalki eliminuje bezlitośnie. Mąż powinien dużo zarabiać - na zachcianki pani Koral i... służącą. Dla dzieci jest serdeczna, ale dla własnej wygody szybko je usamodzielnia. Mały Koral to typowe żywe srebro, odważny rozrabiaka, trudno go utemperować. Jest prowodyrem większości szkolnych awantur.