Jest namiętny, ale zazdrosny i zaborczy. Nie uznaje letnich uczuć - albo kocha, albo nienawidzi. Seks odgrywa w jego życiu bardzo ważną role i jest podstawa udanego związku. Nie musi mieć wielkiej urody, bo ma w sobie jakiś tajemniczy magnes, to coś, czym hipnotyzuje i przyciąga pleć przeciwna.


CHARAKTER
Mały Wąż nie jest łatwym dzieckiem. Już od pierwszych dni życia przysparza swoim rodzicom mnóstwo kłopotów. Płaczliwe i chorowite wymaga ciągłej troski i uwagi. Nie jest jednak tak słabe i bezbronne jak by się to wydawało. Z wiekiem staje się coraz bardziej zaborcze. Trudno jest opanować Jego temperament. Zawsze stawia na swoim i osiąga zamierzony cel. Jeśli nie podstępem, to agresją. Jest indywidualistą. Ze względu na dużą wrażliwość a często też na brak zrozumienia, lubi przebywać w samotności. Jego relacje z innymi dziećmi nie są zbyt przyjazne. Potrafi być złośliwe i prowokacyjne. W zabawach często wykazuje swoją wyższość. Nie raz jeden wystawi cierpliwość swoich rodziców na próbę. Nie wolno ulegać Jego kaprysom i dać Mu się zdominować. To dziecko wymaga maksimum czasu i uwagi. Od wczesnego dzieciństwa należy Mu wpajać dobre wartości i wzorce. W przeciwnym razie wyrośnie na rewolucjonistę i buntownika.

W SZKOLE
Uczy się dobrze ale nie uznaje autorytetów. Nie rzadko sprawia nauczycielom kłopoty wychowawcze. Karami i zakazami niewiele udaje się u Niego wskórać. To dziecko inteligentne, dociekliwe i ciekawe. Pilnością jednak szczególnie nie grzeszy. Swoje życiowe cele, potrafi osiągać uporem. Wszechstronnie uzdolnione poradzi sobie w każdej dziedzinie życia. Wykazuje duży talent do nauk ścisłych i wszystkiego, co tajemnicze i zagadkowe. Nadmiar energii powinno spożytkować w sporcie.

ZDROWIE
Wąż jest delikatnego zdrowia. Często zapada na przeziębienia i związane z nimi powikłania. W wieku szkolnym wykazuje dużą skłonność do anemii. Ze względu na ogromną wrażliwość, może mieć kłopoty z psychiką. Od pierwszych dni życia powinno się Go hartować. Dzieci spod tego znaku należy chronić przed wszelkimi urazami.


{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}