To natura bardzo romantyczna, ale skomplikowana, humorzasta, zmienna... Miłość traktuje bardzo poważnie, a jeśli się zakochuje, to całym sobą, bez reszty. Od ukochanej osoby oczekuje absolutnej wyłączności - zdrady nie zniesie. Poszukuje partnera wrażliwego i delikatnego, ale jednocześnie silnego psychicznie.

 
CHARAKTER
Małe dziecko Dzięcioł to typowy maminsynek. Często nieśmiałe i płaczliwe. Potrzebuje bezpieczeństwa, troski i ciągłej ochrony. Wszelkie rozstania z rodzicami a zwłaszcza z mamą mocno przeżywa. Nie przepada za gwarnym towarzystwem innych dzieci. Woli samo bawić się w domu. Na ogół nie sprawia jednak większych problemów wychowawczych, chociaż ma naturę kapryśną i zmienną. Nie jest też zbyt wylewne. Kiedy ktoś Mu dokucza, zamiast się skarżyć, zamyka się w sobie. Trzeba z Nim postępować bardzo ostrożnie ale zdecydowanie. Starać się nie wymuszać niczego karami ani zakazami. Przeciwnie, często przytulać, nagradzać i chwalić. To Mu pomoże uwierzyć w siebie i nauczy w życiu bardziej się rozpychać łokciami.

W SZKOLE
Z nauką nie ma kłopotów. Czasem jednak trzeba Go do niej przymuszać bo samo, zbytnio się nie garnie do książek. Najchętniej uczy się tylko tego, co Go interesuje. Nauczyciele mają czasem u Niego większy autorytet niż rodzice. W szkole jest grzeczne i koleżeńskie. Ma dobrą pamięć i predyspozycje do nauk humanistycznych. Z natury raczej mało aktywne, nie lubi zbytnio się przepracowywać. Dobrze byłoby posadzić go w jednej ławce z Bobrem lub z Wilkiem, ponieważ mają podobne zaintresowania i temperamenty. W wolnych od nauki chwilach chętnie pływa i zajmuje się zwierzętami. Koniecznie powinno uprawiać jakieś niezbyt forsowne sporty. Odpowiednim dla Niego zawodem będzie każdy, który pozwoli Mu na samodzielność i niezależność.

ZDROWIE
Dzięcioł nie ma najlepszego zdrowia. Ogromna wrażliwość i emocjonalność poważnie nadwyręża Jego system nerwowy. Należy chronic Go przed stresem. Powinno się też dbać o Jego stawy i unikać wilgoci. Ważną sprawą jest przestrzeganie odpowiednej diety i nie dopuszczanie do nadwagi.


{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}