Jeleń to wielki flirciarz i uwodziciel. Ma mnóstwo wdzięku i uroku, jest błyskotliwy, towarzyski, rozmowny i dowcipny, czym często zwraca na siebie uwagę płci przeciwnej. Ale nie jest mu łatwo wytrwać w stałym związku, ponieważ lubi zmiany. Jeleń będzie wierny partnerowi o żywej inteligencji i wielu zainteresowaniach, z którym nie będzie się nudził.

 
CHARAKTER
Jeleń jest najbardziej zmiennym ze wszystkich znaków. Potrzebuje nieustannej aktywności, którą sprawia swoim rodzicom mnóstwo kłopotów. Jest miłym i radosnym dzieckiem. Potrzebuje jednak dużo uczucia i towarzystwa. Wykazuje wszechstronne zainteresowania a Jego ciekawość, dla innych, bywa niekiedy męcząca. Wszystkiego musi dotknąć i spróbować. Z lubością penetruje zakazane i niebezpieczne miejsca. Z tego też powodu trzeba wciąż pilnować, by nie zrobiło sobie krzywdy. Należy do tych dzieci, które nie potrafią się nudzić. Chaotyczność i niecierpliwość nie pozwalają Mu doprowadzić wielu spraw do końca. Walka z bałaganem w Jego pokoju, to czysty heroizm. Rodzice, powinni Mu poświęcić maksimum swojego czasu. Jest dzieckiem niezwykle wrażliwym i posiadającym zdolność empatii.

W SZKOLE
Mały Jeleń uczy się szybko i dobrze. Niestety, to dziecko często bywa roztargnione i miewa kłopoty z koncentracją. Wszelkie próby utemperowania Go i zdyscyplinowania są bezcelowe. Specjalizuje się w zadawaniu trudnych i kłopotliwych pytań wobec dorosłych. Nie odpuści dopóty, dopóki nie otrzyma zadowalającej odpowiedzi. Posiada wszechstronne talenty i zainteresowania. Począwszy od dziedzin artystycznych i humanistycznych, po nauki ścisłe i techniczne. Dziecko spod tego znaku potrzebuje dużo spokoju i czułości. Nauka nie sprawia Mu wysiłku. Należy więc gorąco zachęcać Go do niej. Dobrze będzie się czuło w zawodzie dziennikarza, prawnika czy przedsiębiorcy. Łatwość w uczeniu się języków obcych, pozwoli Mu też spełnić się w biurze podróży.

ZDROWIE
Mały Jelonek cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem. Ze względu na drobną budowę ciała może mieć jednak skłonność do złamań i urazów kości. Często też cierpi na schorzenia dróg oddechowych i choroby psychosomatyczne. Dziecko spod tego znaku powinno dużo czasu poświęcać zabawom na świeżym powietrzu.


{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}