Bobry uwielbiają pieszczoty. W miłości Bóbr jest bardzo zmysłowy i namiętny, choć bywa leniwy i chętnie oddaje inicjatywę partnerowi. Aby w pełni cieszyć się seksem, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa,  dlatego raczej stawia na stałość i wierność. Raczej nie dla niego są krótkie romanse.


CHARAKTER
Mały Bóbr nie jest dzieckiem szczególnie towarzyskim. Najbardziej lubi się bawić samo. Kiedy trzeba, łatwo się integruje z innymi dziećmi i dzieli zabawkami. Nie zawsze jednak obywa się to bez konfliktów, ponieważ już od małego, Bóbr przywiązuje dużą wagę do swojej własności. Dlatego ważne jest, by z góry było wiadomo do kogo zabawki należą. Uparte, ale o pogodnym usposobieniu, nie sprawia swoim rodzicom większych kłopotów. Nie wolno Mu tylko nic nakazywać i do niczego przymuszać. Zrobi, co ma zrobić ale samo zadecyduje o tym kiedy. Jest wielkim łakomczuchem i jedzenie sprawia Mu dużą przyjemność. Tutaj jednak warto Go kontrolować, by nie dopuścić do nadwagi. Lubi dostawać drobne pieniążki i samodzielnie nimi rozporządzać, co może dobrze zaprocentować w przyszłości. Z natury leniwe, nie lubi się wysilać ani męczyć. Wszelkie zajęcia ruchowe nieszczególnie Go pociągają.

W SZKOLE
W szkole nie wyróżnia się błyskotliwością. Jej braki nadrabia jednak systematycznością i pracowitością. Potrafi sobie wypracować własny system nauki. Należy tylko dać Mu więcej czasu by spokojnie mogło opanować materiał. Nie należy jednak rezygnować z dyscypliny. Praktyczne, zorganizowane i uparte zawsze osiągnie swój cel. We wszystkim potrzebuje stabilności i uczucia. Zarówno rodzice jak i nauczyciele powinni postępować z Nim konsekwentnie ale łagodnie. Wszelkie pochwały jak i drobne nagrody działają na Niego mobilizująco. Jako osoba dorosła, doskonale poradzi sobie w zawodach wymagających kreatywności i zdolności manualnych. Sprawdzi się jako makler, bankowiec a także dziennikarz czy jubiler.

ZDROWIE
Na ogół, mały Bóbr cieszy się dobrym zdrowiem. Jego słabym punktem jest jednak głowa. Częściej niż inne dzieci zapada na anginę, zapalenie uszu i miewa kłopoty z zębami. Dlatego trzeba szczególnie troskliwie chronić te części Jego ciała. Z wiekiem może też odczuwać dolegliwości wątroby. To jednak bywa skutkiem niewłaściwej diety.


{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-6644784294568440";
/* 468x60, utworzono 09-10-03 */
google_ad_slot = "9165713955";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}