Sokół uwielbia stan zakochania. Często wybucha wielką namiętnością, ale jego uczucie ma trwałość słomianego ognia. Miewa kłopoty z wiernością, ale za to jest otwarty i szczery, i mimo wszystko uczciwy. Nie potrafi spiskować ani skrywać swych uczuć. Lubi seks i ma bujny temperament.

Bobry uwielbiają pieszczoty. W miłości Bóbr jest bardzo zmysłowy i namiętny, choć bywa leniwy i chętnie oddaje inicjatywę partnerowi. Aby w pełni cieszyć się seksem, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa,  dlatego raczej stawia na stałość i wierność. Raczej nie dla niego są krótkie romanse.

Jeleń to wielki flirciarz i uwodziciel. Ma mnóstwo wdzięku i uroku, jest błyskotliwy, towarzyski, rozmowny i dowcipny, czym często zwraca na siebie uwagę płci przeciwnej. Ale nie jest mu łatwo wytrwać w stałym związku, ponieważ lubi zmiany. Jeleń będzie wierny partnerowi o żywej inteligencji i wielu zainteresowaniach, z którym nie będzie się nudził.

To natura bardzo romantyczna, ale skomplikowana, humorzasta, zmienna... Miłość traktuje bardzo poważnie, a jeśli się zakochuje, to całym sobą, bez reszty. Od ukochanej osoby oczekuje absolutnej wyłączności - zdrady nie zniesie. Poszukuje partnera wrażliwego i delikatnego, ale jednocześnie silnego psychicznie.

Uwielbia seks, często wdaje się w romanse i flirty. Lubi uwodzić i być uwodzonym, adorowanym, obsypywanym prezentami... Wielka frajdę sprawia mu widzieć, ze robi wrażenie na płci przeciwnej. W związku bywa dominujący, ale jednocześnie opiekuńczy. Seks z nim jest pełen namiętności.

Robi wrażenie osoby chłodnej, zdystansowanej i skrytej, ale pod ta maska kryje się osobowość niezwykle romantyczna i wrażliwa. Tęskni za miłością, ale bardzo boi się odrzucenia, zlekceważenia. Jeśli znajdzie swa druga polowe, będzie z nią na dobre i na złe: lojalny, wierny i pomocny w razie kłopotów.

Nie dla niego życie w pojedynkę! Miłości potrzebuje jak powietrza, ale zwłaszcza w młodości związki traktuje dość lekko i bywa, ze często zmienia obiekt zainteresowania. Silnie działa na pleć przeciwna, potrafi zjednać sobie innych swoim urokiem osobistym. W związku zawsze dąży do zgody, nie znosi kłótni i awantur.

Jest namiętny, ale zazdrosny i zaborczy. Nie uznaje letnich uczuć - albo kocha, albo nienawidzi. Seks odgrywa w jego życiu bardzo ważną role i jest podstawa udanego związku. Nie musi mieć wielkiej urody, bo ma w sobie jakiś tajemniczy magnes, to coś, czym hipnotyzuje i przyciąga pleć przeciwna.

Miłość traktuje troszkę jak przygodę: nie znosi nudy i monotonii, wiec jeśli trafi na kogoś, kto życie potrafi spędzić przed telewizorem, po prostu zmienia obiekt zainteresowania. Jest namiętny, lubi seks, nie ma zahamowań ani kompleksów. Idealny z niej kochanek!

Aby cieszyć się miłością Gęsi, najpierw trzeba zdobyc jej zaufanie. To nie jest kochanka na jedna noc! Gęś potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, przyjaźni i przekonania, ze jest traktowana poważnie. Kiedy się otworzy, okazuje się namiętnym i czułym, a przede wszystkim wiernym i lojalnym partnerem.

Od seksu ważniejszy jest dla niej intelektualny i duchowy kontakt z partnerem, to cudowne poczucie, ze nadaje z nim na tej samej fali. Nie znosi zazdrośników, ceni osoby o szerokich horyzontach i licznych zainteresowaniach. W miłości jest szczera, otwarta i tolerancyjna.

Wilk jest w miłości idealistą i romantykiem. Pragnie ciepła, czułości, oddania i poczucia bliskości. Bywa zbyt ufny, stąd trafia na osoby niegodne jego miłości. Sam potrafi dać partnerowi bardzo wiele: jest oddany, wierny, opiekuńczy - czasem aż za bardzo. Kobiety Wilczyce maja skłonność,do matkowania swoim partnerom.