Hathor - bogini nieba. Przedstawiana jako kobieta z głową krowy.
 

Ludzie urodzeni pod jej opieką są ambitni i pracowici. Mają wszechstronne zdolności i duże zamiłowania artystyczne. Potrafią osiągnąć znaczne sukcesy. Za bardzo jednak są zapatrzeni w siebie. Najczęściej sprawdzają się w zawodzie dyplomaty, urzędnika, aktora lub architekta. Dla innych są życzliwi, przyjacielscy, dyskretni i godni zaufania. Przywiązują dużą wagę do ubioru i wyglądu.
 
Sebek - prabóg, stwórca światła.


 
Ci, którym się opiekuje są mądrzy i tolerancyjni. Mają w sobie wiele czułości i zrozumienia dla słabszych. Wokół siebie szukają magii i tajemnicy. Mają potrzebę dzielenia uczuć z innymi i niesamowitą wyobraźnię. Są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie i bez zastanowienia.
 
Ozyrys - władca świata umarłych, sądził ich po śmierci.
 

 
Ludzie będący pod opieką Ozyrysa są szlachetni. Łatwo ich zranić. Nie potrafią zdecydowanie stawić czoła przeciwnościom, gdyż nie zawsze wiedzą, czego naprawdę chcą. Ich przygód, ale i walki.
 
Ptah - bóg artystów. Przedstawiony jako mumia z berłem.
 
 
Osoby spod znaku Ptaha są realistami. Sprawdzają się w wymagających wytrwałości zadaniach. Kochają pokój i przyrodę oraz sztukę i muzykę. Niejednokrotnie obdarzeni są miłym, melodyjnym głosem. Mają upodobanie do komfortu i wygody. Najważniejszą ich cechą jest dążenie do harmonii.

 
Horus - bóg słońca i światła. Przedstawiony jako mężczyzna z głową sokoła.
 
 
Urodzeni pod opieką Horusa mają wszystkie cechy, które pozwalają im się wspiąć się na szczyt. Są wrażliwi i obdarzeni niesamowitą intuicją - tzw. szóstym zmysłem.
Szybko się uczą - zwłaszcza języków obcych i są wyjątkowo twórczy. Bardzo niecierpliwi. Opowiadają świetne dowcipy. Wielu ludzi urodzonych w znaku Horusa zajmuje się pisarstwem i dziennikarstwem.

 
Neftyda - bogini podziemi i zwycięzców.
 
 
Ci, którymi opiekuje się Neftyda są bardzo wrażliwi i mają dużą wyobraźnię. Uciekają od rzeczywistości w świat marzeń. Interesują się niezwykłymi sprawami i astrologią. Szybko się zapalają, ale i też łatwo rezygnują.
Rzadko wybuchają gniewem, ale jeśli tak się stanie, ich gniew jest straszny. "Dzieci" Nefydy powinny jak najwięcej czasu spędzać nad wodą, zwłaszcza nad morzem.


Anubis - pomocnik Ozyrysa, potrafił czytać w ludzkich myślach.
 
 
Urodzeni pod znakiem Anubisa są bystrymi obserwatorami. Są bardzo pracowici i dokładni. Mają zdolności literackie oraz wrodzony talent do interesów i handlu. Lubią ład i porządek. Przy pierwszym spotkaniu trudno ich bliżej poznać. Nigdy nie działają bez zastanowienia. Są bardzo pamiętliwi, więc lepiej z nimi nie zadzierać.
 
Izyda - Opiekunka świata.

 
Urodzeni pod jej opieką mają wybitne zdolności i rozwiniętą intuicję. Są wrażliwi i delikatni, jednak w poglądach i działaniu nie brakuje im odwagi. Zawsze zauważają osobę potrzebującą pomocy. Potrafią zranić innych swoim optymizmem.
Obawiają się natomiast rzeczy nowych i poruszają się po utartych już szlakach. Są niezwykle staranni. Doskonale sprawdzają się w zawodzie lekarza lub żołnierza.
Mają dużo osobistego wdzięku, ale też zrażają innych swoją niecierpliwością i zawziętością.
 
Thot - Bóg Księżyca, władca czasu, uważamy za wynalazcę pisma i kalendarza.
 
 
Ludzie urodzeni pod jej opieką są wyjątkowo kreatywni. Wywierają duży wpływ na innych. Zawsze dotrzymują raz danego słowa i nie zawodzą niczyjego zaufania. Odnoszą sukcesy dzięki swej śmiałości, brawurze i umiłowaniu wolności. Często obiera również inną drogę - filozofa lub myśliciela.

Amon - Bóg powietrza i wiatru
 
 
Dzieci Amona są ekscentryczne, oryginalne i bardzo uzdolnione. Obdarzone są fotograficzną pamięcią. Sprawdzają się w wolnych zawodach lub jako naukowcy. Mają mnóstwo nowych pomysłów i pociągają innych za sobą. Nienawidzą przemocy. Na ogół cieszą się dobrym zdrowiem.