Horoskop ten miał rzekomo narodzić się w Wyroczni Apollińskiej, słynącej w czasach Cesarstwa Rzymskiego z przenikliwości głoszonych tam wyroczni. Jeszcze do niedawna mało znany w Polsce. W średniowieczu niemal zupełnie o nim zapomniano i dopiero niedawno wrócił do łask, "odkurzony" przez włoskich wróżbitów i astrologów. Należy on do grupy horoskopów cyfrowo-symbolowych, co znaczy, że każdemu znakowi przypisana jest określona cyfra i jej symbol - w tym przypadku nazwa owocu. Rzymianie wierzyli, że przyszły los człowieka jest uzależniony od dnia tygodnia, na który przypadły jego urodziny.

W horoskopie tym występują również specjalne daty: 15 marca, 15 maja, 15 lipca i 13 października.

Owoce występujące w tym horoskopie to: Brzoskwinia (poniedziałek), Jabłko (wtorek), Mandarynka (środa), Gruszka (czwartek), Oliwka (piątek), Pigwa (sobota), Ananas (niedziela), Orzech (15 marca, maja, sierpnia - bez względu na dzień tygodnia) i Agrest (13 październik - bez względu na dzień tygodnia).

 


Niedziela - Ananas

Pierwszy dzień tygodnia, jest bezsprzecznie najlepszą wróżbą na dalsze życie. Tym dniem włada królewskie Słońce. Urodzeni w niedzielę są bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Mogą liczyć na pomoc wysoko postawionych osób i mają szansę wysoko zajść w społeczeństwie. Niektórzy jednak twierdzą, że tego dnia rodzą się lenie i osobnicy, którzy mają ?dwie lewe ręce?. Mimo to dążą oni do bogactwa i wysokich stanowisk, które zazwyczaj zdobywają. Mają silne poczucie sprawiedliwości. Tego dnia rodzą się najwięksi pisarze i myśliciele.

Osoby urodzone w niedziele są pewne siebie, odważne, optymistyczne i przebojowe. Potrafią porwać za sobą tłumy - mają charyzmę i jak mało kto potrafią zarazić otoczenie swoimi ideałami. Posiadają też dar przekonywania do swoich racji oponentów i to bez popadania z nimi w konflikty. Mają niezwykłe szczęście i zwykle wychodzą cało z każdej opresji. Wytrwale dążą do celu wytrwale i nie poddają się przeciwnościom losu. Nie ma dla nich marzeń niemożliwych do zrealizowania. Lubią się uczyć, rozwijać pasje i zainteresowania. Nie znoszą próżnowania, zawsze wynajdują sobie jakieś zajęcie. W pracy bardzo twórczy, w trudnych sytuacjach znajdują dziesiątki rozwiązań korzystnych dla firmy i jej pracowników. To świetni szefowie, podwładni ich uwielbiają.

Ananasy są ciekawe życia i ludzi, lubią przygody, zmiany, nowości. Potrafią rozwiązać każdy problem, bywają jednak odrobinę męczące, a ich upór w dążeniu do celu nie zawsze się opłaca. Brzydzą się kłamstwem i oszustwem, ale chęć sukcesu za wszelką cenę może ujawnić ich wady: zawziętość i bezwzględność. Pewność siebie i nieomylność staną się bliskie zarozumialstwu. Stąd już niewielki krok do konfliktów z otoczeniem. Ich jednak nie przerażają wrogowie. Warto jednak pohamować gniew i dumę i nie zdobywać władzy po trupach.

Dzień ten często zwalnia urodzonych od obowiązku ciężkiej pracy, daje zgodę z losem i powodzenie w sprawach finansowych. Urodzeni w niedzielę są także bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Planetą ludzi "niedzielnych" jest Słońce - źródło siły życiowej i wszelkiej aktywności, obdarzające wspaniałomyślnością i altruizmem.

Talizmany dla urodzonych w niedzielę to diament, rubin, bursztyn i wszystkie żółte oraz złote kamienie.
Odpowiedni metal to złoto.
Ich rośliny to rumianek, mięta, słonecznik.
Kwiaty to złota lilia i królewska róża.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest szafran.
Poniedziałek - Brzoskwinia

To dzień poświęcony Księżycowi. Urodzeni w poniedziałek noszą w sobie subtelne księżycowe wpływy. Są bardzo pracowici, uprzejmi, a przede wszystkim obdarzeni wielką intuicją. Ich zaletą jest empatia i współczucie, ale wadą bywa zmienność pragnień i nastrojów. Urodziny w poniedziałek były uznawane za bardzo korzystne dla posiadaczy ziemskich i chłopów, bo wróżyły zainteresowanie rolnictwem i hodowlą.

Księżyc rządzący nastrojami i podświadomością obdarza ich wielką uczuciowością, intuicją, i bogatą wyobraźnią. Silnie przeżywają wszelkie emocje i potrafią wczuwać się w położenie innych. Cechuje ich spokój i rozwaga. Brutalność, plotkarstwo i awanturnictwo są sprzeczne z ich naturą. Potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania i odnieść sukces. Pomogą w tym wytrwałość i ich ambicja.

Osoby urodzone w poniedziałek lubią być pierwsze we wszystkim. Są odważne, posiadają wolę walki, lubią ryzyko, mają zdolności przywódcze. Ich wadą jest mierzenie sił na zamiary - potrafią podjąć się jakichś nierealnych zobowiązań, aby tylko nie rezygnować, a przede wszystkim nie stracić twarzy. Tę wadę mogą wykorzystywać inni, obciążając zbyt ambitne Brzoskwinie swoimi obowiązkami. Często jednak to one same dobrowolnie podejmują się spraw ponad siły. Jeżeli potrafią zapanować nad swoimi wybujałymi ambicjami i odpowiednio kierować energią, osiągną w życiu wiele. Życie może być dla nich jednym wielkim pasmem sukcesów, ale pod warunkiem nieustannej rzetelnej pracy nad sobą.

Lubią się wyróżniać - zarówno strojem, jak i poglądami. W to, co robią, angażują się sercem i duszą. Wyznają zasadę, że jak spaść, to z wysokiego konia. Lubią podejmować trudne i odpowiedzialne zadania, są bezkompromisowi i wytrwale dążą do celu. Swoim zaangażowaniem zarażają ludzi. Przełożeni bardzo to cenią, gdyż potrafią porwać za sobą innych pracowników.

Złe wpływy Księżyca wywołują nadwrażliwość i brak zdecydowania. Pozostają wtedy w cieniu innych, bardziej zaradnych, a strach przed nieznanym każe im wycofać się z działania. Łatwo zmieniają nastrój z radosnego w ponury. Grożą im nawet apatie i depresje psychiczne.

Talizmany dla urodzonych w poniedziałek to kamień księżycowy, chryzopraz, perła, opal, ametyst i wszystkie mleczne kamienie.
Odpowiedni metal to srebro.
Ich rośliny to szałwia i werbena.
Kwiaty to lilie wodne i lotosy.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest tymianek.Wtorek - Jabłko


Wtorek poświęcony jest wojowniczemu Marsowi. Urodzeni we wtorek obdarzeni są siłą przebicia, silną osobowością, rozsądkiem, odwagą i wiodą aktywne życie. Ich zaletą jest optymizm. Urodziny we wtorek wskazują też na wielką siłę fizyczną i dobre zdrowie aż do późnych lat życia, a także wojowniczy, niespokojny charakter. Wzbudzają sympatię i zaufanie. Nigdy nie reagują histerycznie, obce są im wahania nastrojów. Zawsze podejmują spokojne, wyważone decyzje. Dla przyjaciół i rodziny zrobią bardzo dużo, na ich pomoc i wsparcie mogą liczyć w każdej sytuacji. Nigdy nikogo nie potępią, nie osądzą i bardzo nie lubią, kiedy ktoś robi to w stosunku do nich. W pracy systematyczni i obowiązkowi, spełniają się na stanowisku, które wymaga samodzielności i elastyczności.

Mars, mitologiczny bóg wojny, daje im siłę, odwagę i stanowczość. Są to ludzie bardzo żywotni i potrzebują przestrzeni oraz wolności w działaniu. Inteligentni i pewni siebie z radością pokonują przeszkody. Lubią jasne sytuacje, unikają krętactw i niedomówień. Urodzeni we wtorek są godni zaufania, rzetelni, potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi, a także gospodarzami. Na uwagę zasługuje także niezwykła umiejętność organizowania życia, układania planów i utrzymania porządku. Jabłka doskonale gotują, zawsze wynajdują jakieś egzotyczne i niezwykłe przysmaki. W towarzystwie czują się doskonale, potrafią być jego prawdziwą duszą. Z tego powodu wszyscy chętnie przychodzą do nich i ich zapraszają. Posiadają bardzo korzystny i szeroki wachlarz zalet. Wysoko cenieni jako przyjaciele, na których zawsze można liczyć w każdej sytuacji.

Wadą Jabłek jest anegdotyczne wręcz roztargnienie, które utrudnia ich życie, poza tym wielka niecierpliwość i zamiłowanie do ryzyka oraz brawury. Mars obdarza ich również agresją, gwałtownością i rządzą władzy. Chęć dojścia do celu i zwalczanie przeciwności za wszelką cenę doprowadzić mogą do rozczarowań, a nawet sprowadzić niebezpieczeństwo. Powinni być bardziej rozsądni i nie powinni podejmować zbytniego ryzyka; a w działaniu zważać  powinni na przeszkody i wybierać odpowiedni moment.

Talizmany dla urodzonych we wtorek to czerwony jaspis, rubin, agat, chryzopraz, krwawnik.
Odpowiedni metal to żelazo.
Ich rośliny to czosnek, kolendra, gorczyca, piołun.
Kwiaty to lilie wodne, mak i lotosy.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest papryka.
Środa - Mandarynka

Środa jest dniem Merkurego, boskiego posłańca i podróżnika oraz symbol życiowej mądrości. Urodzonych w środę los obdarza zdolnościami intelektualnymi i łatwością nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Ich zaletą jest bystry umysł, powaga, zrównoważenie i cierpliwość, a wadą bywa wielka ciekawość i niestety gadatliwość. Kto urodził się w środę, ten ma szczęście w podróżach i w interesach. Zręcznie łączą uczucia z intelektem. Obdarzeni lotnym umysłem są duszą towarzystwa. Uwielbiają przemawiać, informować, prowadzić spory i być wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Mają niebywałą zdolność kompromisu, przewidywania i wyrozumiałości. Intuicja podpowiada im najlepsze rozwiązania. Osoby urodzone w środę sa zrównoważone, cierpliwe, przedkładające planowanie nad żywioł i ryzyko - rzadko podnoszą głos, a nawet wyprowadzone z równowagi trzymają swoje emocje na wodzy. są taktowne, posiadają wielką klasę.

Potrafią jednak działać szybko, zdecydowanie i z zaskoczenia, choć robią to zazwyczaj bardzo niechętnie, ponieważ nie uznają spontaniczności oraz nie lubią szybko podejmować decyzji - każda musi być zawsze przemyślana, co prowadzi czasami do tego, że zamiast wziąć byka za rogi, czekają aż problem sam się rozwiąże. Nie pokonując przeciwności, Mandarynki tracą w życiu wiele wspaniałych okazji.

Negatywny wpływ Merkurego objawia się w formie próżności, nerwowości, a także skłonności do ciemnych interesów. Łatwo ich wciągnąć w złe towarzystwo, ponieważ ulegają wpływom otoczenia.

Talizmany dla urodzonych w środę to agat, szafir, tygrysie oko, beryl i topaz.
Odpowiedni metal to rtęć.
Ich rośliny to krwawnik, majeranek i waleriana.
Kwiat to jaśmin.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest bazylia.Czwartek - Gruszka


Czwartek jest dniem poświęconym dobroczynnemu Jowiszowi. W ten dzień rodzą się osoby o silnym poczuciu sprawiedliwości i pewności siebie. Mają talent organizacyjny i często zajmują w bardzo odpowiedzialne stanowiska. Ich zaletą jest kreatywność, szczerość i wewnętrzna siła, a wadą rozrzutność i uleganie nałogom. Do dziś w krajach anglosaskich o wyjątkowo szczęśliwych i beztroskich osobach mówi się ?czwartkowe dzieci?. W czwartek rodzą się osoby o silnym poczuciu sprawiedliwości. Mają talent organizacyjny i często zajmują w bardzo odpowiedzialne stanowiska.
W życiu kierują się niezawodną intuicją, nieraz uratowała im ona skórę i doprowadziła do sukcesu. Bez względu na sytuację pragną zachować niezależność i własne zdanie. Są przy tym powściągliwi i taktowni, szanują odmienne postawy i starają się nie urazić rozmówcy. Kariera zawodowa jest dla nich ważna, ale nie starają się zrobić jej za wszelką cenę. Chętnie podejmują się nowych zadań, jednak gdy zawiodą lub zadanie ich przerośnie, popadają w zniechęcenie, z którego ciężko ich wyrwać.

Jowisz zapewniam Gruszkom powodzenie, wewnętrzny ład, potęgę i zaszczyty. Ludzi tych cechuje otwartość, poczucie odpowiedzialności, przebojowość, idealizm, fantazja, dobroduszność i sprawiedliwość. Poczuwają się do odpowiedzialności za cały świat, walczą z zapałem o wolność i sprawiedliwość. Ponieważ jednak do walki zagrzewa ich przeważnie słomiany zapał, niewiele udaje się im doprowadzić do końca. Jeżeli jednak wykażą odrobinę wytrwałości, moga sporo osiagnąć.


Zgrabnie godzią praktyczne działanie z myśleniem abstrakcyjnym, potrzeby indywidualne z obowiązkami. Jowisz obdarzył ich ponadto wielką energią i odwagą. Bez trudu wyjdą z wielu opresji. Ale też Jowisz dodaje złe cechy - np. łakomstwo i gadulstwo. Wasza pewność siebie może się przerodzić w zarozumialstwo, a nawet egoizm. Gwałtowne natury łatwo wpadają w gniew i stają się nieobliczalne.

Talizmany dla urodzonych w czwartek to lapis lazuli, topaz, turkus, granat, rubin, szmaragd.
Odpowiedni metal to ołów i platyna.
Ich rośliny to wawrzyn, owies, paprocie.
Kwiaty to róża, krokus i malwa.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest jałowiec.Piątek - Oliwka


Piątek jest dniem, którym włada planeta Wenus, opiekunka kochanków i artystów. Kto pragnie w życiu przede wszystkim harmonii i miłości, ten zapewne urodził się w piątek. Nie można jednak wymagać od niego zaangażowania w ciężką pracę lub oszczędzania. Urodzeni tego dnia mają zdolności artystyczne. Są wrażliwi i pełni współczucia, a także cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej. Za porę urodzin, która szczególnie sprzyja powodzeniu miłości, uważano dawniej piątkowy zmierzch. Kochają piękno i romantyczne wyrażanie uczuć. Wenus daje im ogładę towarzyską, dyplomację i szczerość wobec innych. W życiu kierują się uczuciami i dla nich potrafią poświęcić wiele spraw.

Jednocześnie z determinacją i konsekwencją dążą do sukcesu. Walczą ze wszystkim, co jest sprzeczne z ich poczuciem sprawiedliwości. Osoby urodzone w piątek są niezwykle obowiązkowe, pracowite i rzetelne. Dążą do perfekcjonizmu, zmuszając do tego innych, ale przede wszystkim siebie. Z tego powodu często stają się małostkowe, nie potrafią cieszyć się życiem, zapominają o najpiękniejszych, wyższych wartościach. Jeżeli uda się im zapanować nad tymi wadami, potrafią wiele zdziałać dzięki swoim dobrym stronom. Przez swą skłonność do perfekcji i precyzji zbyt często gubią się w drobiazgach i niuansach, zapominając o sednie sprawy, wciąż dążąc ze wszystkich sił do perfekcjonizmu.
Pracy poświęcają zawsze całą swoją energię, dobrowolnie podejmują się najtrudniejszych zadań. Z pozoru uporządkowani, chłodni i opanowani, nie są pozbawiona kokieterii i ogromnego uroku osobistego, którego nie wahają się użyć, aby osiągnąć swoje cele. Bardzo dbają o wygląd zewnętrzny, ale nie zaniedbują przy tym rozwoju duchowego, gdyż tak naprawdę piękno ducha jest dla nich wyznacznikiem prawdziwej atrakcyjności. Szukają partnera mądrego, z pasją i wrażliwego, a wygląd zewnętrzny schodzi na drugi plan.

Negatywny wpływ Wenus wywołuje próżność, powierzchowność, zaborczość, skąpstwo i konserwatyzm. Może się zdarzyć, że dążąc do stabilizacji i dobrobytu, będą wiedli życie monotonne i nudne.

Talizmany dla urodzonych w piątek to turkus, różowy kwarc, koral, nefryt.
Odpowiedni metal to miedź.
Ich rośliny to krwawnik, bazylia, majeranek i waleriana.
Kwiat to jaśmin.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest imbir.Sobota - Pigwa

Sobotą włada surowy Saturn. Status świątecznego dnia sobota straciła dopiero za czasów cesarza Konstantyna Wielkiego, który specjalnym edyktem w roku 321 ustanowił niedzielę, a nie sobotę dniem wolnym od pracy i świątecznym. W sobotę według tradycji rodzą się osoby nad wyraz poważne i bardzo obowiązkowe, które w życiu zajmują się poważnymi sprawami i studiami. Mogą mieć predyspozycje w kierunku stanu duchownego lub prowadzić poważne studia naukowe. Nie boją się ciężkiej pracy i potrafią długo czekać na efekty swoich starań. Mogą jednak być słabego zdrowia lub chorować w dzieciństwie.

Saturn obdarza ich realizmem w myśleniu i działaniu. Obowiązkowi, rozsądni i pracowici, potrafią wnikliwie obserwować świat i wyciągać logiczne wnioski. Cenią intelekt i z rozmysłem osiągają stabilizację i dobrobyt. Dzięki lojalności i zasadom są godni zaufania. Konserwatywni w poglądach, niechętnie przyjmują nowe idee i zmiany. Wolą wycofać się z przedsięwzięć, które wydją się być niepewne lub zbyt niebezpieczne.
Urodzeni w sobotę są szlachetni, dobrzy i odważni, niekonformistyczni i ceniący własne zdanie. Sprawiają wrażenie słabych i nieśmiałych, jednak są bardzo niezależni - po prostu się z tym nie obnoszą. O swoje potrafią walczyć jak lwy, chociaż trudno je wyprowadzić z równowagi. Zbytnia niezależność może jednak doprowadzić do osamotnienia i na to powinny zwrócić uwagę Pigwy. Mimo że uważają, iż nikt nie powinien narzucać im swojego zdania, powinni jednak korzystać czasem z rad przyjaciół, zwłaszcza że sami z przyjemnością radzą znajomym, jak mają postępować.

Ich atuty to mocne zasady moralne i wewnętrzna harmonia. Są spokojni i taktowni. Nie lubią być krytykowani i oceniani. Na wszelkie przejawy niesprawiedliwości reagują bardzo emocjonalnie. Choć z pozoru nieśmiali, lubią spotkania towarzyskie i długie rozmowy ze znajomymi. Mają wiele zainteresowań - wolą poświęcić się im niż robieniu kariery, więc rzadko awansują. Saturn obdarza ich też skłonnościami do pesymizmu, oschłości i nadmierną ambicją. Jego mroczny wpływ ujawnia zapędy do tyrani i lekceważenia innych. Wyniośli, ważni, mogą mieć kłopoty w kontaktowaniu się z otoczeniem.

Talizmany dla urodzonych w sobotę to onyks i chalcedon.
Odpowiedni metal to żelazo.
Ich rośliny to bluszcz i głóg.
Kwiat to wrzos.
Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest sól.

 

 

Orzech - 15 marca, 15 maja, 15 sierpnia

Urodzeni w tych dniach to wybitni indywidualiści, osoby nieprzeciętne. Orzechy mają jednak zmienną, kapryśną i trudną naturę. Raz tkwią na dnie najgłębszej rozpaczy, by za chwilę wybuchnąć euforią. Swoje uczucia manifestują w sposób dramatyczny, intensywny i przesadny - co bywa odbierane z niechęcią przez ich otoczenie. Łatwo też wpadają w panikę. Z tego powodu otoczenie po jakimś czasie przestaje ich brać na serio, mogą być lekceważone ich sprawy i problemy. A szkoda - Orzechy są bowiem wrażliwe i ciekawe, muszą tylko popracować nad panowaniem nad sobą.
To typowi indywidualiści, wyzbywający się przeciętności i przez to właśnie często nie są rozumiani nawet przez bliskich.

 

 

Agrest - 13 października

Urodzeni w tym dniu są domatorami, osobami spokojnymi i lubiącymi samotność. Mimo tej ostatniej cechy bardzo źle znoszą rozstania, a ponad wszystko cenią sobie stabilizację, wręcz rutynę, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Przyjaciół miewają niewielu, ale za to sprawdzonych - są to często przyjaźnie na całe życie. Są dobrze wyedukowani i kulturalni, jednak nie zawsze potrafią praktycznie wykorzystać swoją wielką wiedzę.